Jak harmonizovat svůj domov pomocí domácího oltáře

Když se řekne domácí oltář, mohou vás napadnout různé věci. Přestože domácí oltář neodmyslitelně patří do života s rituály, lidi často napadá něco o náboženství, jakémsi středověkém polofanatismu nebo domácnost zapřísáhlých jeptišek.

Představy tohoto typu jsou velmi nepřesné.

Pojďme se podívat na novodobé pojetí domácích oltářů a rozhodněte sami, jestli je vám toto pojetí příjemnější.

Domácí oltář pomáhá se zaměřováním pozornosti v procesu manifestace.

Pokud jste cílevědomí „zhmotňovatelé“ a manifestátoři, právě vy nejlépe oceníte všechno to, co domácí oltář vyzařuje. Ať na něj umístíte cokoliv, vždy o to zavadíte pohledem minimálně několikrát za den a tak se vám vaše záměry, přání a předsevzetí jen tak nedostanou z dohledu, z tvůrčího pole vaší mysli.

Domácí oltář je dekorativní.

Pomocí symbolických předmětů nám připomíná, co je pro nás důležité. (Záměry a přání udržuje stále živé.)

Může sloužit jako osobní svatyně v soukromí ložnice, nebo to může být oltář, který slouží celé rodině umístěný třeba v obývacím pokoji.

Propojuje nás s ročními dobami, cykly, obdobím.

Můžeme vytvořit oltář ku příležitosti významných svátků v roce, jako jsou třeba Vánoce. Můžeme vytvořit oltář, který odráží roční období a vyzdobit jej sezónním ovocem, šiškami, vázou s kvetoucími větvičkami jara, jako oslava nového života, nových začátků a radosti z nových obzorů, které jaro symbolizuje. Nebo můžeme vytvořit dočasný oltář na oslavu důležitého rodinného nebo partnerského svátku.

Jeho vytváření je úžasná kreativní činnost.

Můžete jej měnit každý týden nebo tak často, jak jen chcete. Takže se při pohledu na něj nikdy nebudete nudit.

To je praktické, nemyslíte?

Na oltáři můžete umístit také svoji Jantru, neboli tabuli přání. Může na něm ležet dokonce kniha, kterou právě čtete a která vás hluboce inspiruje.

Míru posvátnosti si můžete zvolit sami.

Domácí oltář je designová záležitost

Na vašem oltáři mohou být kromě svíčky také sošky, které vyzařují do prostoru to, čím chcete svůj domov naplňovat. Oblíbený šperk, výrazná luxusní mušle, váza nebo pěkný šátek… pokud v sobě tyto předměty nesou významy, které chcete mít na očích, proč ne!

Jak domácí oltář používat?

Když jej tvoříte, vložte do něj záměr. Mám doma hned dva mini-oltáře, oba slouží jako oltář hojnosti.

Můj 1. mini-oltář hojnosti je v obýváku v rohu hojnosti. Vzala jsem dřevěnou misku a do jejího středu postavila červenou svíčku. Červená se nejen hodí k barvám mého obývacího pokoje, ale také přitahuje pozornost a proto je pro oltář hojnosti nejvhodnější. Kolem svíčky jsem do misky nasypala červené fazole. Fazole je pradávný symbol hojnosti. Do fazolí jsme vnořila mince za každého člena rodiny.

Vkládání záměru do tohoto malého oltáře byl zároveň rituál vděčnosti, kdy jsem svíčku poprvé rituálně zapálila a postupně se propojila se všemi čtyřmi živly. Vyjádřila jsem vděčnost za všechno, co máme, co nás obklopuje a za hojnost ve všech směrech, které jsem si dokázala vybavit.

Potom jsem požádala o podporu a požehnání, abychom se mohli i dál těšit hojnosti peněz, dobrých vztahů, příležitostí, atd.

Můj druhý malý oltář vypadá takto:

Je to pohár naplněný hlínou. Do něj jsem rituálně vložila tři semínka toho, co chci ve svém životě pěstovat a co chci, aby klíčilo. Na malinké papírky jsme napsala tři slova, zmačkala je a vložila do hlíny.

Vedle je postavená ozdobná miska s vodou (nebo krystalovým elixírem) a lžičkou. Pokaždé, když ráno vstanu, nebo jdu večer spát, jdu ke svému oltáři propojím se se záměrem, který je v něm vložený, naberu pár kapek vody a nakapu je do poháru s hlínou a semínky.

Je to symbolický úkon zalévání něčeho, co má klíčit a růst.

Detaily tohoto rituálu popisuji ve svém e-booku ZDARMA Jak začít s rituály »ZDE«.

Domácí oltář může být velmi vkusná dekorativní záležitost, která pozvedá vibrace prostoru a posiluje dobrou energii našeho domova.

Jeho magický rozměr vychází z toho, jaký význam dáme jednotlivým předmětům a jaký záměr do oltáře vložíme.

Jak vložit záměr do domácího oltáře.

Posaďte se do klidu a chvilku se soustřeďte na sebe. Zeptejte se svého nitra, jaký druh vibrací potřebujete ve svém prostoru posílit nebo vytvořit.

Podle toho dejte dohromady předměty, které tam chcete mít.

Jakmile jste spokojeni, posaďte se, zapalte svíčku. Nalaďte se na sebe na svůj záměr a pak jej formulujte nahlas. Je to vyslovení jakéhosi manifesta.

„Zakládám tento oltář proto, aby mi pomohl… třeba…propojit se s lepším pocitem z mého mateřství.“

Nebo:

„Tento oltář zde umisťuji proto, aby nám pomohl k větší pohodě tady u nás doma a připomínal nám, co je pro nás skutečně důležité.“

Je důležité vyslovit proč to děláte a jaké očekáváte změny. Můžete za ně předem poděkovat a začít si představovat, že se změny už udály. (To je velice silný magnet, který vám pomůže přitáhnout to, co chcete.)

Stanovení záměru není těžké. Čím víc emocí budete u svého manifesta pociťovat, tím lépe.

Jestli oceníte další vedení při tvorbě Domácího oltáře, nabízím vám mini-ebook, který jsem vytvořila pro svůj program Tajemství dvanácti úplňků. Je o tom, jak Oltář vytvořit a co pro vás ve vašem příbytku může udělat.

Mini-eBook o tom, jak si vytvořit domácí oltář najdete »ZDE«.

Přeji vám hodně radosti při tvorbě domácího oltáře…

S láskou

Terez♥

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře