9 „objednávkových formulářů“ aneb jak si objednat šťastný život.

Domov jako jedna velká objednávka.

Máš se dobře? Asi jakš takš, ale mohlo by to být lepší, že? Asi si dovedeš představit lepší pocit, jaký máš v partnerství. Mohla bys mít víc peněz a víc času na sebe. Hádám, že by neuškodilo trochu víc příležitostí a možná by se šiklo trochu víc nápadů a inspirace.

Představ si snadný způsob, jak tomu všemu pomoct. Budeš mě teď mít ještě radši, když ti prozradím, že bych jeden způsob měla. Ten nejjednodušší. A můžu ti k tomu navíc slíbit, že to bude i zábava!

Jmenuji se Tereza Bošková a ve svém projektu „Ritualuna“ představuji způsoby, jak vnést víc posvátnosti, radosti a hloubky do ženského života. Myslím si totiž že role žen jsou těžce nedoceněny. Smutné na tom je, že ani my ženy často nevyužíváme veškerý magický potenciál, který můžeme do svých ženských rolí vnášet!

Dnes se podíváme na to, jak můžeme postupně vytvořit ze svého domova magické místo zhmotňování svých snů. (Více o Posvátném úklidu se vždy dozvíš na mém blogu v kategorii Posvátný úklid, nebo ve FB skupině Budování domácího chrámu s Terezou.)

Teď už pojďme na to!

Podle starodávného učení Feng-Shui rozdělujeme půdorys svého domova na devět oblastí, které korespondují s devíti oblastmi tvého života. Koukni na diagram níže: ↓

Diagram BaGua – Ritualuna – Budování domácího chrámu

To je krása, co? Celý život jak na dlani. Lépe řečeno, celý život u Tebe doma. Schválně si vezmi plány domu, nebo si udělej náčrtek bytu a podívej se, která oblast z diagramu připadá na který kout tvého příbytku.

Vycházej z toho, že vstup k tobě domů je na spodní hraně obrázku.

Toto je plánek Bagua. V poslední době jsem s ním začala zase pracovat a nakonec jsem došla k závěru, že bude stát zato, přestěhovat celý dům. Ano, to je správě. Prostě jsme se do toho doma pustili a všechno, co křičelo po změně, jsme začali přemisťovat.

Začátek velkého procesu!

Je to fascinující proces. Někdy stačí pohnout se skříňkou, nebo prohodit sedačku s jídelním stolem a místnost dýchá ÚPLNĚ JINOU ATMOSFÉROU!

V několika případech bych si přála prohodit i celé místnosti, ale to většinou nejde. Tak dělám, co se dá a pracuji také hodně s „nápravami“. Ty jsou naštěstí většinou zároveň i krásné. (Ale o nápravách ve Feng-shui někdy příště.)

Proč stěhuji celý dům?

Protože, když jsem zjistila, že naše odkládací místnost, kde máme jen binec, leží přímo v rohu hojnosti!!, tak to vyžadovalo okamžitou změnu. Nemůžeme pořád pracovat na takové obrátky a mít průměrné výsledky. Někam se prostě ztrácela energie, jako by ji někdo splachoval do záchodu.

Když jsem zjistila, že dům PRAKTICKY NEMÁ ROH PARTNERSTÍ, tak mě omyli a dali jsme se do napravování.

Meditace je základ. Kdo ji nedělá, chodí k psychiatrovi.

Poté, co jsem se už pár měsíců cítila psychicky pod psa, hledala jsem, jak bych si pomohla. Uvolnila jsem si prostor pro meditaci přímo tam, kde to bude mít energeticky nejlepší dopad – v oblasti Osmičky – moudrost, meditace, integrace zkušenosti.

Tady se zastavím, abych tě pobavila. Tuhle oblast máme obzvlášť problematickou (v dolním patře je tam vstupní hala a chladná komora – špatný) a v horním patře schodiště a prádelna, kde už celé měsíce čekaly tři velké Ikea tašky s dětským oblečením mojí kamarádky. Tragické. No, takže to dopadlo tak, že abych v našem domě vůbec vytvořila prostor pro meditaci a vpustila do našeho života trochu energie pro vnitřní poznání, MEDITUJI V PRÁDELNĚ.

Yes, drahá, tam. Abych podpořila tu správnou energii pro zaměřování pozornosti, přestěhovala jsem si tam svého Buddhu a ten teď sedí mezi žehlícím prknem a komodou na takové ty prádelnové nezbytnosti. No a já sedím u něj. (Zkusim to vyfotit:)

Zdálo se to na kozu, ale byla to jediná možnost. Řekla jsem si, že to zkusím. A musím prohlásit, že lepší meditace jsem neměla za celý svůj život! Byla jsem překvapená, jak snadno se tam soustředím, jak lehounko vplouvám do stavu zklidnění a jak přirozeně se tam cítím v tureckém sedu, když si sednu k rozjímání nebo se ponořím do meditace.

Podobně výrazná změna nastala, když jsem zkultivovala „střed domova“, ale o tom je už samostatný článek a prádelna pro dnešní příklad stačí. ♥

Inu, v každé z devíti zón BaGua vytváříme neustále nějakou atmosféru, energii, věci, vyzařujeme tam nějaké pocity. Když jsem si vyzkoušela, jak moc to ovlivňuje odpovídající oblast našeho života, mám opravdu silný motor, zkultivovat je a vyladit na maximum možností. Něco jde snadno. Jiné změny vyžadují trochu představivosti. Ale jsou to úchvatné a tolik potřebné změny!

Takže, závěrem:

Představ si, že k nám občas zavítají andělé z nebe, aby se podívali do našich příbytků a zjistili, co bychom si do života přáli. Kouknou se, jak to u nás ve které oblasti vypadá a podle toho nám to tam nahoře pěkně objednají. Řád, harmonie a radost v rohu partnerství? Skvělé, pošleme více takových zážitků! Spoustu odložených a nepotřebných věcí v zóně hojnosti? Aha, dobrá, pošleme více nepotřebných věcí!

Tvůj domov funguje jako objednávkový formulář! Co si tam napíšeš, to dostaneš. Funguje to takto už tisíce let a Feng-Shui rozpracovává na pomoc spoustu zajímavého učení, náprav a tipů!

A já jsem si k tomu přidala další úžasnou záležitost, kterou lze energii v každé z devíti oblastí osvěžit a proměnit.

Rituály.

Ty dovedou totiž energii vnést, vyladit i transformovat. Rituál je úžasný a velmi dávno ověřený nástroj, jak vysílat do Vesmíru objednávky.

A na sobě jsem si vyzkoušela, že když takovou objednávku vyšlu ještě na správném místě, má to bombastické účinky.

Naučím tě to! Podělím se o velmi krásné a užitečné know-how, které je stejně moderní, jako i starodávné. Rituály pro devět oblastí života. A pozor, je to ZDARMA. (Zatím ㋡.)

A poslední pusa:

Začít můžeš tím, že se přidáš do skupiny na Facebooku Budování domácího chrámu zde, protože tam se budeme setkávat proto, aby se náš domov postupně proměnil v místo radosti a požehnání. Těším se na Tebe tam!

S láskou, Tereza

Ritualuna Tereza Bošková Domácí chrám
Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře