O Bílém a Rudém cyklu, a jak mé lůno reflektuje mé aktuální životní nastavení.

V posledních letech jsem měla menstruaci vždy v době úplňku. Nikdy jsem si nevedla menstruační deník, abych věděla, kdy „to“ mám dostat, stačilo vědět, kdy nastává úplněk.

Moje vnitřní novoluní (menstruace) přicházela na tzv. „ovulaci“ vnějšího měsíce (úplněk).

Hádám, že jsem tě teď troch zmátla. Pokud jsi v tématu nová, dovol, ať to trochu vysvětlím.

Moje učitelka Miranda Grey pojmenovává dva typy synchronizace ženského cyklu s tím měsíčním.

Ženy rudého cyklu

Pokud menstruuješ v době, kdy je Měsíc v úplňku, jsi žena rudého cyklu. Jsi čarodějnice. 🙂 Ano, ženy, které mají své dny blízko úplňku disponují zesílenými schopnostmi, které jsou zaměřené na osobní růst, zpracování životních lekcí, jejich předávání a projevy vnitřního vývoje.

Rudý cyklus je považován za méně kontrolovatelný, ženy rudého cyklu byly vyloučeny z úplňkových oslav (protože menstruovaly a dlely v červeném stanu).

Byla jsem ženou rudého cyklu mnoho let. Cítila jsem to takto:

 • Moje energie fáze Čarodějky – předmenstruační fáze, období ponoru a projevování tvořivých i nesmiřitelných sil – se projevovala v době rostoucího měsíce. Proto byly tyto projevy a nutkání velmi silné. →
 • Možná jsem se tedy někdy projevovala jako nesmiřitelná mrcha. 🙂
 • Fáze Vědmy probíhala za úplňku a moje vnitřní citlivost se mísila s našponovanými energiemi emocionálního úplňkového období.
 • Moje fáze Milenky a Matky se projevovala v době lunárního ztišení – za temného novoluní. Tudíž jsem neměla žádnou nutkavou potřebu pečovat a má Milenka obecně byla velmi slabá.
 • Byla jsem zaměřená na studium, tvoření, práci a mužštější aspekty života.

Byla?

Rok 2020 je pro mě rokem velkých změn. Ty jsou plynulé, ale cítím, jak vše probíhá na hranici fyzikálních možností flexibility, která je v 5. dimenzi vůbec možná.

Na začátku roku jsem cítila velkou potřebu se začít uzemňovat, méně pracovat na počítači, jít více do reality, do hmoty, do praktičnosti. Táhlo mě to do zahrady, do těla, k dětem. Hůře se mi dokončovaly mé online-programy a tvořila videa, protože jsem nedokázala vydržet sedět před obrazovkou počítače. Lépe jsem se cítila při pořádání ženských kruhů, rituálů a ceremonií v přírodě s ženami při živých setkáních. Rozhodla jsem se založit e-shop, abych mohla ženám nabídnout promyšlené hmotné KOTVY pro jejich rituálovou praxi a osobní růst.

Přála jsem si zjednodušení života a dělala pro to všechno, co se nabídlo. Přišla karanténa, která mě v tom velmi podpořila.

Po velké rekonstrukci domu jsme letos mohli osázet zahradu. Úžasné! To mě baví neskutečně.

Začali jsme přemýšlet o třetím dítěti. (Pssst, jo?) Mnohem víc mě baví vařit, sbírat bylinky a míchat éterické oleje.

Zkrátka jsem nabrala směr dovnitř. Chtěla jsem tři věci: Lepší kontakt se svým tělem, se svými dětmi a manželem, s přítomností.

Milenka a Matka jako vyšitá.

Můj cyklus se začal posunovat. Začalo to dubnovou menstruací, která přišla výrazně brzy před úplňkem. A potom každý měsíc přišla dříve a dříve. No, a teď máme červenec a já menstruuji jen dva dny po novoluní.

Takže příští měsíc čekám menstruaci na novoluní a můžu o sobě říct, že jsem:

Žena bílého cyklu.

Co to znamená? Bílý cyklus nastává, když dostaneš ovulaci na úplněk a menstruaci na novoluní. Při takovémto cyklu jsi v energetické harmonii s vnější Lunou a tvé energie a jejich projevy budou shodné s energiemi Měsíce.

To znamená, že dynamická fáze Panny bude probíhat v době přibývajícího měsíce a tvé projevy budou možná silnější, nutkavější, čitelnější. Skutečně nespoutaná Panna.

Rozjásané období úplňkových nocí bude kulminovat v době tvé ovulace a ty budeš zářit, pečovat, scházet se a milovat se pod dvojitou palbou této energetické kulminace tvého těla a vnějšího Měsíce zároveň. To je Milenka a Matka s nedostižným sexapealem.

Tvá fáze Čarodějky bude mít sestupnou dynamiku energií stejně jako ubývající měsíc. Tvořivá Čarodějka, jejíž práci nic nestojí v cestě.

Hluboký ponor tvého těla a mysli při menstruaci budou v naprostém souladu s tichou Lunou při novoluní. Jejich energie budou v souladu. Moudrá Vědma plně podpořená temnou Lunou a její energií hlubokého ticha a nehybnosti.

Dříve jsem byla:

 • ambicioznější, cílevědomější a vytrvalejší.
 • Mým hnacím motorem byla touha DOBÝT SVĚT.
 • Byla jsem učitelka, vyzyvatelka a divoška.

Nyní cítím, že jsem:

 • trpělivější, více uvolněná a ukotvená v přítomnosti.
 • Mým hlavním hnacím motorem je vybudovat a udržet spokojené a výživné zázemí.
 • Jsem průvodkyně, obdivovatelka a představuji řád.

Věci se trošku více prolínají, protože život je tanec a ne matematická tabulka. Ale věřím, že se vše podařilo dobře vystihnout.

Je to lekce o ženské cykličnosti a našem inteligentním a flexibilním napojení na energie vnější Luny. Je to lekce o propojení našeho cyklu s naším aktuálním životem a také lekce o moudrosti těla.

Děkuji Bohyni, že můžu být sama sobě skvělou studijní pomůckou.

Jsem žena, jsem cyklus, jsem… (Ritua)Luna. 🙂

Jak jsi na tom se svým cyklem ty? V jakém je tvá vnitřní Luna souladu s vnějším Měsícem? Sleduješ jak se Luna v tobě proměňuje? Využíváš nějak tyto dynamické síly?

Napiš mi na ritualy@terezaboskova.cz!

S láskou Terez♥

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře