„Mám v sobě dívku,“ řekla Hanka Uřídilová, a nesmírně mě inspirovala

Na posledním rituálovém výcviku jsem konečně osobně poznala Hanu Uřídilovou. Je to nádherná, bezvěká, přirozená žena s krásnými vlasy, s krásným hlasem a nenuceným přístupem ke všemu, co jsem ji viděla dělat. Mám pocit, že ji znám… odkudsi… od kdysi… A tato Hanka, krom mnoha a mnoha užitečných vět, které ten víkend řekla, pronesla jednu, vyloženě magickou:

„Mám v sobě dívku.“

Řekla to spíš tak pro sebe, ale já, jako bych si ji zarámovala. Dívku jo? V hlavě mi proběhlo: Dívka, Milenka, Matka, Stařena. Čtyři základní ženské archetypy, které nás na rituálech provázejí během roku, můžeme s nimi pracovat i v rámci jednotlivých rituálů a každá žena si jimi projde ať už vědomě, nebo nevědomě během svého života.

Já, jak asi víte, jsem těhotná. Takže jsem k různým věcem vnímavější a moje tělo je jako anténa, která zesiluje signály. To jsem prožila už při svém prvním těhotenství. Udivilo mě, jak jasné signály mi tělo vysílalo ohledně chemie, jídla, potřeb i ohledně děťátka. Během prvního těhotenství jsem měla dokonce velmi živé sny, kterými, jak nepochybuji, se mnou dítě komunikovalo. Běžně vůbec žádné sny nemívám. Během těhotenství jsou velmi jasnovidné.

Mé druhé těhotenství – tentokrát čekáme malou ženu – je tak odlišné, že si připadám jako těhotná poprvé. Všechno je jinak. Ale co je stejné, je ta citlivost, jasné signály těla a obecná vnímavost a jasnost některých souvislostí.

Říká se, že holčičky berou mamince krásu. Tak to každopádně potvrzuji, cítím se opravdu dost mizerně, neforemně, sešle a zašle 🙂 Nejsem schopna vést ani ten nejprimitivnější taneční pohyb tak, aby to vypadalo, na tréninku jsem nebyla ani nepamatuju. S prvním „mimoušem“ jsem ještě v 5. měsíci stála na jevišti se soutěžní choreografií a do konce 8. měsíce chodila důsledně a radostně na tréninky. Teď? No nic. Kéž mě velká Matka podpoří, abych se po porodu zase rychle vrátila ke všemu, co jsem snad někdy uměla!

Ale o čem vám chci HLAVNĚ napsat, jsou ty archetypy.

Nikdy jsem nestárla tak rychle. 

Ráno se probudím jako ztělesnění archetypu DÍVKY.  Celkem mi to sluší, mám jasné oči a rovnou pleť, chuť do všeho, dělám velké plány na celý den. Směju se a těším se, co bude. Jsem trochu drzá a dokonce i vtipná! Chci jít ven, taky vařit velký oběd a hrát se synkem nové hry a chce se mi snad i tančit (možná bych se i odlepila od země… :).

Pak je poledne a já se stávám více MATKOU. Jsem důsledná, hlídám čas, abychom se včas vrátili na oběd, vyučuji stolování, jíme a popisuju co budeme dělat. Po jídle se jde na kutě a jsem neoblomná. Nemůžu se dočkat, až si sednu ve ztichlém domě.

A jak se krátí odpoledne, prodlužují stíny a nakonec přichází večer, stávám se úspěšně STAŘENOU. Sedím v křesle, přes nohy mám přehozenou deku a z mlhy své únavy dávám maximálně pokyny, nebo vydávám jiné zvuky, abych se alespoň tvářila, že jsem součástí domácích dějů a her. Manžel mi všechno musí říkat dvakrát a já mu skoro líbám ruce, když bere Jindříška po večeři na koupání a spinkání. To už nejsem schopná ničeho. Na tváři vrásky, hrbím se, tahám za sebou nohy, abych aspoň uklidila v kuchyni a naplnila myčku. Do postele uléhám, div, že nebrečím únavou, nutím se 5 minut do čtení a pak UMÍRÁM v poloze na zádech s rukama sepjatýma na prsou, jako na poslední cestě. Je po mě.

…doufám, že ráno přijde až za dlouho.

No, a pak se znova narodím, JE RÁNO… a JÁ JSEM ZASE DÍVKA!

Možná, že je to tak vždycky, ale v těhotenství je zkrátka všechno až k extrémům výraznější.

V kole roku právě prožíváme přípravu na Imbolk (nebo Imbolc), čili jarní rovnodennost, která je spojená právě s energií dívky. Můžeme tedy ozdobit v tom stylu své oltáře, vyzdobit dům, nebo jen svůj koutek, a taky se na tento archetyp zaměřit i vnitřně.

Už je to nějaká doba, co jsem zažila báječný rituál na uctění archetypu, který v sobě chceme podporovat. Já nyní jednoznačně podporuji dívku a milenku, protože ty u mě v současné době nejvíc trpí 🙂 Napište mi, jestli by se vám takový rituál hodil. Napíšu vám o něm článek. Malý mustr, návod, který si pak můžete snadno přizpůsobit.

 

Krásný den, děvčata!

Dívkám a milenkám ZDAR!

(Matkám a Stařenám ČEST A VĚČNÁ SLÁVA!)

🙂

Terez:)

 

„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře