Menstruace bez krvácení? Určitě! Cykličnost nezapřete ani v těhotenství

Mám teď extra výrazný zážitek se svou cykličností. Jsem těhotná, takže nekrvácím, ale kdy mám teoreticky menstruaci a kdy je ovulace, to vím zcela bezpečně.

A to nejen když se kouknu na noční oblohu…

Už je to pár let, kdy se mi menstruace ustálila na období úplňku. Úplně jsem si přestala zaškrtávat menstruační kalendář. (Nikdy jsem v tom nebyla moc důsledná…) Když se mě na začátku těhotenství sestra na gynekologii ptala, kdy jsem měla poslední menstruaci, aby mohla určit předpokládaný termín porodu, jen se usmívala, když jsem ji požádala aby se jukla do kalendáře, kdy byl zářijový úplněk.

Když mám menstruaci na úplněk, ovulaci mám tedy při novolunní. Některé ženy to mají přesně naopak.

Týden před ovulací jsem jako utržená ze řetězu. Hopsám si radostí, mám do všeho chuť, mám skvělé nápady a schopnost zrealizovat je. Skvěle mi to píše, myslí, plánuje. Málo co mě rozhodí a všechno mi jde.

„Jééé, to jsem ještě nikdy nedělala… určitě mi to půjde!“ (Pipi dlouhá punčocha)

Na menstruaci – za úplňku – jsem zase trochu nemotorná, těžkopádná, unavená, do ničeho se mi nechce, a když trochu sklouznu, tak mi ledacos z toho, co jindy dělám s nadšením (třeba psaní článků) nedává smysl a nejsem schopná ani vyrobit oběd, jak málo jsme kreativní. Jsem radši zalezlá a nejraději bych jen do něčeho tupě zírala. Taková byla menstruace minule.

Zjistila jsem 3 věci:

  1. Není moudré plánovat si velké společenské akce a velké návštěvy s vařením 4 chodů až na dobu za dva týdny, protože to budeš na opačném pólu cyklu a při menstruaci budeš chtít zase všechno zrušit!!
  2. Když budeš trochu vnímat, co se děje na obloze, a pak nepůjdeš úplně proti proudu svého cyklu, všechno bude méně bolet a zároveň bude více a lépe hotovo.
  3. Kniha, kterou jsem dostala krátce před tím, než jsem otěhotněla s prvním synkem, Cyklická žena od Mirandy Gray, nemusí vůbec čekat v knihovně, až odnosím děti, odkojím je a začnu zase krvácet. Je stále aktuální.

Tvá cykličnost, drahá ženo, valí furt pryč!

Je to fascinující. Bez ohledu na faktickou menstruaci, prožíváme své Dynamické, Expresivní, Kreativní a Reflektivní fáze stále. I když zrovna čekáte dítě, můžete se na spojení svého těla s lunárním cyklem a propojeností s přirozenou cykličností naprosto spolehnout.

Sledování fází měsíce tedy nemá smysl jen při práci s vesmírnou energií a přírodními silami pro účely rituálů, ale také při poznávání sebe sama – často jsou lunární cykly v nás odpovědí na to, proč nám někdy nejde něco, co jindy děláme snadno a na jedničku a jindy se s tím trápíme a naopak.

Jak jsem vám psala v eBooku ZDARMA o tom, jak začít s rituály (ke stažení zde › ›), je fantastické začít plánovat efektivní osobní rituály podle fází měsíce. Nov a Úplněk mají totiž přirozeně velmi silnou vibraci a rituály připravené v jejich energiích bývají hluboké a mívají rychlou a zřetelnou odezvu!

Vlivem mé osobní kombinace menstruace a úplňku je pro mě mnohem snazší dělat rituály na novoluní, protože to mám zrovna tu ovulaci a jsem akčnější, soustředěnější a kreativnější.  Minulý cyklus jsem si na úplněk chtěla udělat Rituál dovršení a nebyla jsem schopná ničeho. No co už. Přišla jsem tedy pro jednou o příležitost využít vrcholící energii, kdy měsíc přibývá a tudíž naše tělo i mysl ochotně PŘIJÍMÁ, UCHOVÁVÁ A DOBŘE VSTŘEBÁVÁ (potravu, myšlenky, nové programy). Je tedy výhodné připravit si třeba rituál hojnosti (tvořivé vizualizace v nás potom zůstávají dlouho a jsou dobře ukotvené, aby mohly působit.)

Tak snad to příští měsíc zvládnu lépe 🙂

Jaké rituály děláte na úplněk vy?

„Jsem Měsíční matka (Moon Mother©), průvodkyně rituály a ženskými kruhy. Přináším inspiraci na cestě zpátky k sobě a k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře