Nenech si doma žádný z živlů přerůst přes hlavu!

Harmonický domov znamená, že žádná z energií není v převaze nebo absenci.

Prvky, živly, elementy

Asi jsi mě slyšela mluvit o živlech nebo elementech, když jsi ode mě četla o propojování se s živly během rituálů. Ano, v rituálech pracujeme se čtyřmi přírodními živly – Vzduch, Oheň, Voda, Země. Dnes ti ale představím něco nového, teorii pěti prvků z pohledu Feng-shui.

Jdeme na to!

Teorie pěti prvků pochází z klasického Feng-shui, nebo ještě lépe, z taoistické filozofie. Harmonizace prostoru a vztahů jsem si během studia na České škole Feng-shui velmi oblíbila. Připadá mi velmi praktická a může hodně pomoct. Jakmile jsem techniku nabídla v konzultacích a napsala vám o tom na sítě, ohromně se o konzultace zvýšil zájem.

Je to prostě pecka!

A jak můžeme touto mocnou technikou vyživit prostor, zharmonizovat ho a ozdravit?

Bude se ti to ohromně líbit, teorii pěti prvků používáme také k harmonizaci vztahů! V tomto článku se podíváme jak může úžasně pomoct i Tobě.

  • Máš pocit, že je u vás doma hektická energie?
  • Vnímáš, že vládne přísnost a chlad?
  • Cítíš, že se často topíte v emocích?
  • Postřehla jsi, že se často hádáte a jste výbušní?

To by mohla mít za následek přemíra některého z pěti prvků (Oheň, Země, Kov, Voda, Dřevo.) Ty se v Tvojí domácnosti vyskytují ve formě materiálů, barev a tvarů. Některé moderní domácnosti jsou hodně bílé, mají spoustu vzdušného kovového nábytku, jednoduchých linií a kulatých stolků. Chybí barvy, textil a teplé barvy. To je přemíra kovu jako blázen. To je potom v popředí energie přímočarosti, řádu, strohosti a odtažitosti.

Každý prvek má svou energii, kterou do prostoru vnáší a náš nervový systém na ni reaguje. Na ni potom podvědomě reagují lidé a tyto kvality projevují. Třeba v dřevěných interiérech zaznamenávám spoustu vzteku a blízkost k agresi, protože dřevo je prostě takové. Roste jako blázen, chce expandovat, bujet a často nemá kam. Pak přijde frustrace a vztek.

Takto bych mohla pokračovat. Ale co je zajímavé, i lidé mají podle svého osobního nastavení svůj osobní prvek a tento náš osobní prvek nějak reaguje a koexistuje s prvky okolo. Ve formě prvků v prostoru i skrze ostatní lidi.

Pak koukám na diagramy klientů a ti pak koukají na mě, jak je to všechno jasné a úžasně přesné. Dynamika vztahů v rodině zkrátka odpovídá přirozenému vztahu prvků v nás lidech.

Pak to podle toho vypadá Oheň vyživuje Zemi, Země Kov, Kov Vodu a tak dále. Tomu se říká mateřský vliv. Pak jsou tam vidět vztahy, které jsou mírně konfliktní, ve kterých se energie vzájemně redukují, ale spolu tvoří cosi nového. A ještě jsou krásně vidět vztahy ve kterých jeden druhého vyčerpává, a my najednou díky teorii pěti prvků víme proč.

Kdo v rodině nejvíc vyčerpává Tebe? Chceš zjistit proč? Chceš vědět, jak oslabit jeho vyčerpávající vliv?

To vše se dá zharmonizovat a pochopit i to, odkud vylézají extrémy a nepohoda. Když budeš vědět, že Zemi vyživuje Oheň, a tvůj osobní prvek je Země, obklopíš se ohněm (v formě barvy, tvaru, nebo prvku samotného) abys dobrala energii a elán.

Když budeš vědět, že Voda oslabuje Kov, můžeš ztlumit projevy kovové energie tím, že dodáš do prostoru vodní lék. Když se budeš chtít více sblížit s manželem, když jste v redukujícím vztahu, existuje prvek, který vás může propojit a sblížit. (Mám na mysli pomocí aktivity, smysly, chutě, materiály, které jsou k léčebnému prvku přiřazeny.

Je to úžasné!

Chceš, abych ti odhalila dynamiku vztahů v rodině, nebo pomohla zharmonizovat prostor tak, abys z něj mohla čerpat více vyrovnanosti a podpory? Chceš odhalit, proč se doma hádáte a nebo proč jste k sobě lhostejní? Zajímá tě, jak se lépe propojit se svým manželem nebo dítětem, ke kterému si těžko hledáš cestu?

Přijď na online konzultaci se mnou, a během 90 minut tomu můžeme přijít na kloub. Zjistíš úžasné věci!

Více informací zjistíš >> TADY.

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře