Proč vlastně nosíme při rituálech dlouhé šaty?

Vycházejme z toho, že v úplné prapodstatě si na rituál můžete obléci cokoliv. Můžete jej provádět v pyžamu, v zástěře, v džínách i montérkách a vůbec nic se nestane. Pokud to vnitřně zvládnete.

Proč si ale VĚTŠINOU volíme dlouhé šaty?

Za prvé, je to sváteční.

Tím, že si na rituál oblékneme něco nevšedního, dodáváme svému počínání váhu, dáváme mu pozornost, lépe se nám vymezuje a udržuje vnitřní posvátný prostor. Pamatujte, že naše tělo, a to, co oblékáme, působí jako účinný zářič. To, co vyzařujeme, také přijímáme. Proto si volte své oblečení vědomě i mimo rituály. Můžete tím mnohé ovlivnit.

Za druhé, šaty jsou super-ženské.

Většinu rituálů provádějí ženy a velké množství rituálů se také týká spíše ženských záležitostí: menarché, předsvatební rituál, předporodní rituál, rituál zavinování, atd. V šatech či dlouhé sukni se lépe propojujeme se svou ženskou podstatou. V neposlední řadě také funguje jednoduchý mechanismus, kdy se v nich prostě cítíme krásné a tím významně zvyšujeme svou energii, což může být velmi důležité, zvlášť při vedení ceremonií o větším počtu lidí.

Ale především: dlouhé šaty jsou magické.

Dlouhá sukně nás snadno propojuje s energií Matky Země. Ta nás posiluje a vnitřně stabilizuje. Kužel sukně vytváří koridor pro vedení energie, která přímo vyživuje naši kořenovou čakru, ta potom roztáčí druhou, třetí a další čakry. Je to geniální. Sukně nás propojují se Zemí. Tím se automaticky stabilizují naše emoce, a tak se stáváme vnitřně stabilnější a mocnější.

O oblékání ještě určitě budu psát. Na závěr možná oceníte nějaké tipy, kde sehnat ty správné kousky.

Kde sehnat krásné šaty?

Když jsem začínala s rituály, koukala jsem jako blázen, odkud mají ženy na kruzích a na různých akcích všechny ty nádherné šaty. Potřebovala jsem tipy, kam se kouknout a potřebovala jsem vědět kdo a kde to šije. (A za kolik.) Brzy jsem totiž zjistila, že sehnat bez měření božské šaty na čínském webu, aby mi skutečně byly, nebude jenom tak. Ale kdo se ptá, ten se dozví a taky jsem byla odvážná školačka a (z důvodů úspory) jsem zkoušela objednávat i na čínském webu. No, to většinou nevyšlo, protože tam mají nějaký problém s označením velikostí.

Fotky i výběr úžasných rób a zajímavých kousků mají úžasné. Většinou to vypadá, že jsou konkrétní šaty ušité ze spousty materiálu, který se kolem vás bude vlnit, jako kolem bohyně na větrném útesu, ale to nesmíte mít běžnou velikost M/L. Děvčata, jako jsem já potom musejí v prodejním formulář zaklikávat bizardní velikosti XXL nebo i vtipné 2XXL. Měla jsem myslím docela trpělivost, a tak mám doma několik kousků XXXL, do kterých se nevejdu.

Na Českém internetu se můžete podívat na:

Marthadance.cz – překrásné šaty, tuniky a plédy, které se dají skvěle kombinovat. Budete mít problém vybrat si JEN jeden kousek.

Venera, zenabohyne.com, tam najdete vedle sukní, halenek a šatů i velmi ženské kabátky. Podzim se blíží!

Potom existují americké stránky Etsy.com, kde jsem také objevila zajímavé maxi sukně i šaty přímo označené jako „goddess dress“ šaty pro bohyni. Nikdy jsem tu ale neobjednávala a tak nemůžu poradit, jak to mají s velikostmi, jestli by jejich označení odpovídalo našemu.

Samozřejmě tu pořád máme aliexpress.com, který dobře poslouží čímkoliv, pokud máte velikost XS, S nebo M. Já s „elkem“ už si tam neškrtnu.

Ze stejné kategorie je potom zdrojem zajímavých modelů: LightInTheBox.com, rosegal.com a wish.com. Když si nechávám posílat věci z těchto stránek, je to vždy trochu překvapení, co vlastně přijde, ale máte-li menší konfekční velikost a dobrodružnou povahu, můžete to zkusit.

A ještě jeden tip na závěr:

Velkoryse pojaté sukně různých barev a materiálů, které nešetří na množství látky, najdete na webech s módou pro muslimské ženy.

Přiznávám se, že miluji dlouhé sukně a šaty! Jestli máte doma krásné šaty, komplet nebo sukni na rituál, vyfoťte se, a ukažte se nám pro inspiraci! Fotky můžete lípnout na FB do uzavřené skupiny nás, co spolu pečeme, na: https://www.facebook.com/groups/577610255916330/?ref=bookmarks (Skupina stránky Rituály proti všednosti).

Kráse a ženskosti zdar!

 

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře