Magický „střed domova“ – jaký vliv má na tvou životní energii?

Magie »středu domova«. Začni své harmonizační rituály právě tam!

Vždycky je skvělé udělat něco pro harmonizaci domova. Ne jen proto, abychom se tam cítili dobře a nemuseli se stydět před návštěvami, ale také proto, že náš byt je jako objednávkový formulář pro to, jak mají vypadat reálné oblasti našeho života.

Slyšela jsi už o plánku BaGua podle feng-šuej? Ne? Tak si ho stáhni kdekoliv na netu, a podívej se, jak jsou rozložené oblasti vlivu. Jde totiž o velmi praktickou součást skvělého učení feng-šuej, které nás vede k tomu, abychom udržovali pořádek a harmonii ve všech koutech svého domova, protože každý z nich má přímý vliv na to, jak vypadají odpovídající oblasti v našem životě.

Práce, děti a budoucnost, hojnost a bohatství, vztahy a láska,… atd. To nechceme podcenit, žene?

Na celkový koncept a teorii uspořádání domova podle BaGua se můžeme podívat někdy jindy. Dnes se koukneme na jednu oblast, kterou jsem dlouho nebrala moc vážně. Až jsem zjistila, jakou jsme dělala chybu…

Střed domova

Plánek BaGua má 9 oblastí a jsou rozmístěné ve třech řadách po třech zónách.

Většinou se věnujeme rohu hojnosti, a rohu vztahů. Tím většinou začínáme, protože to jsou prostě témata, která táhnou.

Střed domova (lze jej aplikovat na střed bytu, střed patra domu, střed hlavní místnosti, střed pozemku…) propojuje všech devět oblastí a spojuje je v jeden harmonický celek našeho života. To, jak se v něm cítíme, jakou energii vyzařuje a jak vypadá, odráží to, jak si vedeme v životě celkově.

Střed domova je jako zdroj energie a životní síly, ze které neustále čerpáme pro své projekty, každodenní běh. Proto, jak píše učitelka feng-šuej Zuzana Adam, by měl být střed bytu tak volný a nezatíženy, jak je jenom možné.

Oblast energie pro naše Já a zdroj životní síly.

  • Máš pocit nedostatečné vnitřní jistoty?
  • Zdá se ti, že se nemůžete dostat z nemocí, nebo se léčíte nepřiměřeně dlouho?
  • Máš problém se schopností regenerace a obnovou sil?
  • Ztrácíš kontakt a pokoru k přírodním zákonitostem?
  • Máš pocit, že ztrácíš sama sebe, svou individualitu a že dokonce žiješ život někoho jiného?

Pokud ve středu tvého prostoru vládne chaos a dishramonie, budeš stále více vychýlená ze svého středu, a nebudeš tedy jako člověk moci spojovat Nebe a Zemi, aby se mohly dít zázraky. Vesmír ti přestane zhmotňovat tvá přání.

Ve stavu takového odosobnění a vykolejení ze svého středu, odcizení od svého Já, bys mohla dělat všechny magické techniky světa na hojnost a zhmotňování, ale vždy to bude zásadním způsobem drhnout.

Jak zjistit, kde je střed domova?

Je to jednoduché:

  • Najdi plány svého domu nebo bytu a podívej se, jak vypadá jeho půdorys.
  • Pokud plány nemáš k dispozici, načrtni si půdorys svého domova na papír, ať jej vidíš před sebou.
  • Zjednoduš tvar půdorysu na čtverec nebo obdélník, vyčnívající části prostě vynechej.
  • Rozděl si strany tohoto čtverce nebo obdélníku na třetiny a vytvoř na něm tři řady a tři sloupce. Vznikne 9 oblastí BaGua.
  • Tjadá! A je hotovo. Tvůj »střed domova« je ta oblast přímo uprostřed. ♥

Pomůže, když budeš vědět, že…

Plánek BaGua můžeš aplikovat na svůj byt, patro domu, celý pozemek, každou místnost zvlášť. Pokud žiješ v domě i s jinými obyvateli či nájemníky nebo rodinami, pracuj pouze s prostorem, který obýváš výhradně ty a tvá rodina. Tvůj energetický prostor je ohraničený zdmi. Neplatí paravány a závěsy. 😉

Co dělat? Jak této oblasti pomoci?

Je to jednoduché. Pojďme střed tvého domova uklidit! Hlavním úkolem bude odlehčovat a uvolňovat. Dej pryč, vše, co je těžké a co do tvého života vnáší tíhu. Udělej všechno pro to, aby střed tvého domova nebyl zaskládaný nábytkem a odloženými věcmi. Udělej prostor, kterým se snadno prochází, kde se dá tančit, ze kterého se budeš ty i životní energie snadno dostávat do všech ostatních oblastí BaGua. Uvidíš, jak se nadechneš!

Můžeš si založit deník Feng-šuej a udělat si o této změně poznámku. Později se k ní vrátíš a zhodnotíš, co vše se ve tvém životě projasnilo a osvobodilo.

Co ještě můžeš udělat? Dodat středu energii!

Posilni v této oblasti symboliku čísla pět a prvek Země. Dodají mu energii. Další způsob, jakým můžeš dodat středu svého domova a života nějakou energii, je ZVÝRAZNIT HO.

Tip:

Můžeš pracovat nejen se středem domova, ale také se středem stolu, středem postele, se středem zahrady, se středem každé místnosti.

Na stůl můžeš postavit vázu s pěti květy, místnosti opatřit lustrem vždy v jejich středu, do středu zahrady zasaď výrazný strom, nebo postav zahradní sochu.

Každý výrazný střed bude přivolávat energii ke tvému Já, k tvé individualitě, bude posilovat tvou schopnost regenerace a zacházení s životní energií, pomůže plnit přání a dokončovat projekty.

Úklid podle feng-šuej. Ritualuna.

P.S. Dalším tipem, jak rychle vylepšit energii svého života je energetická očista solí. Postav si nádobu 1 kg soli do středu svého domova a nech ji tam týden působit. Sleduj, co se změní. Jak pracovat se solí při energetické očistě domácnosti zjistíš v dalším článku.

S láskou a radostí

Tereza

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře