Ženské role

Každá pracovní pozice je jasně definovaná a má své kompetence. Každý ženská role je také definovaná a my víme, co od ní očekávat. Zapomínáme však, že těch rolí plníme najednou hned celou řadu a tudíž není přirozené očekávat od sebe nebo od kohokoliv jiného, aby ji plnil na 100%

Zvu Tě do kapitoly nového programu #cestazenyzpatkyksobe, kde se právě za naším osobním štěstím v našich ženských rolích vydáme.

Možná znáš ten pocit zahlcenosti, kdy všechno, co doma a v práci děláš je na tebe prostě moc. Možná prožíváš neustálé výčitky svědomí, že se ti kupí nedodělky a nic neděláš pořádně. Možná už jsi slyšela stížnosti, možná je to ten palčivý pocit vlastní nedostatečnosti ve tvé hlavě. Obojí je legitimní, reální a hlavně vím…. trýznivé.

Cvičení, které je v kurzu Cesta ženy zpátky k sobě součástí hned prvního měsíce, ti pomůže udělat si pořádek a vytyčit laskavé hranice toho, co pro koho a kdy děláš.

Jdeme na to.

Cvičení spočívá ve dvou krocích. Budeme psát a malovat. Připrav se.

  1. Sepiš si role, které aktuálně ve Tvém životě plníš.
  2. Přiřadíš každé z nich procentuální hodnotu, která ukazuje, kolik pozornosti jí právě teď můžeš věnovat aby zůstal zdravý tvůj rodinný, pracovní a OSOBNÍ svět.

Tvé posvátné role

Každý z tvých rolí je velmi důležitá, a bude těžké, udělit jim hyerarchické místo. Jsem na prvním místě matka? Jsem především partnerka? Ne… jsem hlavně….

Pomůžu ti. Ani matka, ani SEO vaší firmy. V první řadě a na prvním místě musíš být sama sebou. Tvou první rolí je: Já, Lenka. Já Tereza. Já, Lucie. Já, Kateřina. Zkrátka ty sama. Tečka. Tvou první rolí, ze které všechny ostatní vycházejí, je JÁ.

Uděl této roli první místo seznamu a procentuální hodnotu času a energie. Ať už tam napíšeš jakékoliv číslo (5%, 10%, 25%, 80%,…) tak základem je, že si v hlavě uděláš místo, kde tuto roli budeš praktikovat a rozvíjet.

Další role, jako manželka, matka, sestra, dcera, podnikatelka, seřaď a přiděl jim díl své životní energie. Jdi s lehkostí. Nezabředávej.

Koučovací otázky.

Když budeš hotová, popracuj si tím, jaký rámec chceš každé ze svých rolí dát. Soustřeď se vždy na jednu roli a zeptej se:

  1. Která část této role mi dělá největší radost?
  2. Co mi v této roli moc nejde? A vadí to?
  3. Komu plněním této role nejvíc pomáhám?
  4. Čím tato role vyživuje mě?
  5. Jak by plnění této role vypadalo, kdybych mí dala více ze svého času a energie?
  6. Jak by plnění této role vypadalo, kdybych jí dala méně energie?

Poslední dvě otázky Tě připravují na to, že situace ve Tvém životě se může změnit a i čas a energie, kterou do svých rolí vkládáš se bude muset změnit. Jak to bude vypadat? Co se v mém životě změní?

V naší FB skupině Tajemství rituálů šťastných žen je vláko, kde sdílíme své objevy. Přidej se! Cesta do skupiny vede tudy. Hashtag tématu je #cestazenyzpatkyksobe.

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře