Jak jsem se popasovala se slovem Bohyně

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem přestala vnímat slova „Bohyně“ a „Kněžka“ jako příliš teatrální, nebo patřící spíše od mýtu, než do života praktické a obyčejné ženy.

Také se mi moc nehodilo, že by po světě chodily ženy-bohyně, ale muž-bůh jsem cítila jako jakési znesvěcení. Zkrátka že Bohyně má sedět vedle Boha na nebi a ne aby si každá pozemská žena(-bohyně) štelovala do role božské partnerky.

Ach ta lingvistika!

Pak jsem ale zjistila, že není nic praktičtějšího, než právě esenci kněžky a bohyně v sobě denně podporovat.

Proto říkáme žena-bohyně. Ne Bohyně. A myslíme tím ženu, která přijala své právo a povinnost manifestovat božskou jiskru v ženském těle. V realitě ženského života.

Ukázalo se, že každodenní duchovní praxe ženy je velmi alchymistická a velmi božská. V momentě, kdy si toto naplno uvědomíme a přijmeme, získáme úžasný ZDROJ energie, trpělivosti a velkorysosti, rovnováhy a nadhledu!

Žena-bohyně je darem pro svou rodinu a pro celou společnost. Proč?

  • Protože žena-bohyně si je vědoma svého závazku na sobě pracovat. Tím se stává užitečnější a schopnější v práci, doma i při vytváření svých vztahů a života. Být v její blízkosti představuje inspiraci a radost.
  • Protože v sobě denně rozvíjí tu nejlepší verzi sebe sama.
  • Protože tím dává příklad svým dětem.
  • Její síla vyživuje muže a dává mu referenční bod, od kterého se může odrazit jeho božské, tvůrčí Mužství.

Žena-bohyně je taková žena, která se obrací k duchovním aspektům života, pěstuje propojení s posvátností a věří, že svět může být lepším místem, pokud budeme kultivovat nejprve sami sebe.

Žena-bohyně je žena, která přijala aspekty ryzího ženství a objevila sílu, která z něho pramení. Nesnaží se hrát roli muže, ani se s ním nijak nesrovnává – ví totiž, že by tím božské mužství znesvěcovala.

Taky věřím, že ženou-bohyní vlastně nemůžu „být“. Je to forma osvícení a dosáhnout takového osvícení není jenom tak. Ale mohu být na cestě ženy-bohyně. A to je životní náplň, neustálý trénink, zvědomování a vylaďování. Je to také veliká RADOST A ZDROJ SÍLY.

Žena-bohyně je žena na cestě. Na cestě ke své duši, realizátorka svého božského poslání a je to žena na cestě k Bohu.

S láskou,

Terez♥

„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře