O rituálech Ženy-bohyněOsobní rituály s hlubokým záměrem

Vedle přechodových rituálů, které mají formu veřejné, nebo skupinové či rodinné slavnosti, máme rituály osobní, které si tvoříme jen my samy. (Předpokládám, že píši pro ženy 🙂

Možná je přítomna ještě blízká přítelkyně, nebo dcera/matka, ale většinou jde o velmi osobní hluboké rituály, které jsou velmi úzce propojeny s aktuálními situacemi v našem osobním životě.

Mám na mysli rituály hojnosti, uctění vztahu, rituály na zdraví, harmonizace domova, rituály čištění aury, čištění vztahů a čištění prostoru. Mezi osobní rituály patří rituály Luny, rituály ukončení, nových začátků nebo rituály vděčnosti či rituály záměru, kterými si tvoříme svou budoucnost.

Co jsou hlavní prvky rituálu?

Rituály jsou krásnou osobní oslavou, jejíž součástí je oltář. Ten sám o sobě slouží především k ukotvení záměru.

K čemu je oltář?

Na oltáři máme položené symbolické předměty, předměty silové a také ty, které mají dále nést energii rituálu – talismany. Efektivními talismany jsou krystaly, které uchovávají energii, a také voda. Ta také nabírá energii a uchovává ji. Ale není tak trvanlivá.

Posvátný prostor

Důležitou schopností, kterou je možné se naučit, je vybudování a udržení posvátného prostoru. V tom prostoru a atmosféře, v těch vibracích se ve skutečnosti odehrává při rituálu všechno podstatné. Není-li posvátný prostor, není rituál.

Budování energie rituálu

Krom řady posvátných úkonů, při kterých se můžeme opírat o živly, bohyně a další symbolické prvky, je třeba také vybudovat energii. To se nejčastěji děje pomocí zpěvu, bubnu či jiných nástrojů. Důkazem toho, že se zvýšila energie a že vibrujeme na správně frekvenci je, když se nám otevře srdce. to se často projevuje tím, že pláčeme. Nebojte se ronit slzy. Propojování s posvátnem vyžaduje otevřené srdce. Dojetí je dobré znamení 🙂

A právě v tomto je síla rituálu. Dotýká se našeho nejhlubšího nitra. Je třeba dosáhnout těsného propojení s hlubokou posvátností. Tam se dostaneme prací se symboly, které mají duchovní kontext a díky otevírání srdce.

Symbolické předměty

Někdy se rituály „zvrhnou“ na pouhou manipulaci s rituálními předměty. Ty mají pomáhat k udržení zaměření a pozornosti a pomoci nám vyjádřit různé symbolické úkony. Třeba požehnání vodou se dá dělat z hrnku od kávy, ale také lze použít krásný pohár na vysoké nožce. Svíčka může být obyčejná hřbitovní, anebo můžete mít nádhernou svíci ozdobenou posvátnými symboly.

Pravdou ale je, že základní sada krásných rituálních předmětů, na které se rádi díváte, také zvyšuje energii rituálu. Pohled na všechno krásné zvyšuje naše vibrace.

Mini-eBook o rituálních předměch »zde«.

V krátkosti ještě jednou:

  • Síla rituálu tkví v tom, jak pracujeme se svojí myslí. Ta je tvůrkyní našeho života.
  • Síla rituálu tkví ve schopnosti otevřít své srdce. To je anténa, která přijímá božské vibrace a je naším nástrojem Propojení.
  • Síla rituálu tkví ve schopnosti vytvořit posvátný prostor, který je jakýmsi mezipokojem mezi Nebem a Zemí. Právě tam se dějí zázraky.

V době, kdy mi do života vstoupily rituály, jsem objevila nový svět. Cítím hlubokou vděčnost, že se tak stalo. Pro mě nejsou rituály jen obřady zastupující modlitbu, ale celá kultura, nový pohled na ženskou magii a dary vesmíru, které můžeme využít a s pokorou přijímat.

…a především díky kterým můžeme manifestovat svou božskou jiskru tvůrkyně. Tvůrkyně svého života.

Děkuji,

S hlubokou úctou,

Terez♥„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře