Co pomůže cyklické duši ženy, aby byla v pohodě

Ženská duše je komplikovaná a nádherná. Tak, jako obdivujeme důmyslné stavby s architektonickým překvapením na každém rohu, tak i ženská duše je mnohavrstevnatá, promyšlená stavba, kterou lajk ne-architekt nemůže pochopit, může ji jen CÍTIT.

Jsem majitelkou jedné takové duše a vím, že udržovat takovou stavbu v chodu, může být docela náročná práce 🙂

Existuje však několik triků, jak ženské duši navrátit pohodu, jak ji vyživit, utěšit a vyléčit. Jednou z takových věcí je kontakt s přírodou, která je, stejně tak, jako žena sama, cyklická, důmyslná, krásná a v této své kráse zároveň úžasně praktická.

V přírodě se překrásně manifestuje cykličnost. A když si jí všímáme, plujeme v jejím rytmu a tančíme v jejích proměnách, působí to na naši duši jako elixír, jako obrovská úleva, že JSME V POŘÁDKU TAK, JAK JSME – totiž že jsme CYKLICKÉ, tudíž proměnlivé.

Kdo naprosto nepochopil Ženu, může používat nálepky, jako: „Náladová ženská.“ Kdo však objevil tajemství Ženy, bude vědět, že se díky její proměnlivosti jedná o „bytost s obrovským potenciálem.“

Pojďme se naučit tento potenciál využívat!

O tom, jak funguje fyzická, emocionální a mentální stránka ženy v souvislosti s jejím menstruačním cyklem skvěle píše Miranda Gray ve svých knihách (Rudý měsíc, Cyklická žena nebo Probuzení ženské energie), nebo česká Dana-Sofie Šlancarová na svých stránkách cyklickazena.cz

Rozdíl mezi cyklickým a lineárním vnímáním času

Ve společnosti jednoznačně vládne mužský element, který našemu (obecně společenskému) vnímání vnucuje lineární způsob plynutí času.

Jak funguje lineární vnímání času?

Vyrazíme z bodu A a postupujeme/běžíme/řítíme se pořád dál k bodu B, potom stále dál a dál k bodu C a tak dále. Přičemž se neustále vzdalujeme od původního výchozího bodu. Už nikdy ho neuvidíme. Good bááj. A to může být dosti stresující.

Takhle příroda nefunguje. Není jisté, kam bychom došli…

Cyklická vnímání času

V přírodě se všechny děje odehrávají v cyklech. Jako bychom putovaly na spirále – do výchozího bodu A se vždy dostaneme znovu a znovu, jen o kousek výš. Základ je stále stejný a my se do něj s neomylnou jistotou zase vrátíme, jen budeme starší, věci se budou dít v jiných souvislostech nebo malinko odlišně. Ale základ bude stejný.

Stejně tak, i žena funguje v cyklech. Její menstruace je mystickým pojítkem ženy s Lunou, která je královnou cykličnosti. I celé ženské nastavení od těla po psychiku jsou nastaveny tak, že fungují v cyklech.

Kolo roku

Perfektním příkladem je kolo roku. Například masopustní průvod se bude každý rok opakovat, jen půjdeme v jiném kostýmu. Beltain – Svátek lásky také oslavíme každý rok, jen s jiným milencem 🙂 🙂 (Legraceeee!) Stejně tak slunovraty i rovnodennosti – stále krásně dokola.

V těchto cyklech máme také vynikající příležitost RŮST! Když se mi něco nepovede nyní, můžu se na to zaměřit „příští kolo“.

Proto je pro ženu tolik léčivé, vzpomenout si na pradávnou moudrost cyklů v přírodě. Jako ženy můžeme hledat útěchu i posilu v tom, že se pohybujeme po posvátné spirále.

Jak tančit více v taktu přírodních cyklů?

  • Můžeme oslavovat kulturní svátky kola roku: Hromnice, Beltain – 1. máj, Dožínky a Dušičky.
  • Můžeme se pozastavit ve dny astronomických událostí, které určují a definují náš roční koloběh: Jarní a podzimní rovnodennost a letní a zimní slunovrat.
  • Můžeme pozvat moudrost Lunárních fází a pracovat s jejich přirozenými vlivy na naše tělo, duši i mysl. V tomto bodě vás nemohu nepozvat do krásného a praktického programu »Tajemství dvanácti úplňků«, ve kterém vás naučím pracovat se silnou energií Luny v úplňku podle toho, v jakém je navíc znamení zvěrokruhu.
  • Můžeme také vědoměji oslavovat své vlastní narozeniny, které jsou rovněž smysluplným předělem, kdy krom pečení dortu a popíjení s přáteli můžete oslavit to, čím jste prošli ve svém uplynulém roce a požádat o požehnání do roku nadcházejícího.

Budeme-li více v souladu s přírodou, budeme také více v souladu sami se sebou. Respektování cykličnosti nás ušetří velké dřiny, pádlování proti proudu a snaze tančit na plese kvapík, když hrají vídeňský valčík.

S láskou,

Tereza♥,

kněžka Luny.

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře