zima

Leden – měsíc s energií ŠESTINEDĚLÍ aneb co dělá Fénix, když se právě narodil?

Co dělá Fénix, když se právě narodil? Troufám si říct, že sedí v hnízdě a kouká. To, že se hned po znovuzrození mírně protáhne a okamžité vzlétá, je NEUDRŽITELNÝ MÝTUS.

Po měsíci OSOBNÍ SMRTI nemůže následovat nic jiného, než měsíc ZNOVUZROZENÍ a KLIDU.

Ale v žádném případě to není měsíc, kdy bychom měli zběsile vyrážet vpřed.

Vykašleme se na průtrž inspirací, novoročních motivací, předsevzetí a akčních plánů! TY LEDNU NEPŘÍSLUŠÍ. Leden se nachází příliš hluboko v zimním tichu, v energii Meluzíny, přísluší mu (ne)aktivity archetypu Vědmy a Stařeny.

Leden je měsíc, kdy jsme se sotva narodili, jsme jako čerstvé miminko, ještě voníme mázkem a plodovou vodou. ZŮSTAŇME CHVÍLI LEŽET.

Chce se po nás, abychom i my zůstali v lednu v klidu. Zvolnili krok. Pomalu se rozkoukávali. Nasávali energii nového roku. Pomalu se ladili.

Leden nás iniciuje do roku 2020, jehož číslem je čtyřka, tudíž jeho velkým tématem bude HMOTA a zhmotňování a stahování DUCHA do hmoty. Naším úkolem bude jednoznačně:

 • přestat mudrovat, jít a vzít práci pevně do rukou,
 • začít oceňovat, manuální práci a řemesla, na kterých jsme závislí, aby mohla civilizace pokračovat.
 • naučit se hmotné dary rozmnožovat a být schopni je dál dávat světu tam, kde je potřeba,
 • opřít se více fyzicky do budování a náprav v tomto světě.

Letos navíc vstupujeme do celé nové dekády, která bude mít svoji dvojku posílenou nulou, což bude vytvářet apel na pevná partnerství a spolupráci.

Lednový inkubátor

Leden není měsícem velkých akcí a bezhlavého vyrážení vpřed. Takové legrácky si nechme až na období odvážné panny nebo energického archetypu Dívky, která se přirozeně probudí s příchodem jara. Když si ušetříte svou energii a klidné období POSVÁTNÉ ZIMY, ti, kdo vyrazili předčasně vám na jaře nebudou stačit.

Leden je měsícem hlubokého rozjímání. Vaše projekty, nápady a plány získají přesnost a třpytivý brus, když je necháte uzrát v tichu LEDNA.

K čemu vybízí leden?

 • Seďte doma a s vděčností sledujte, jak rostou děti, kytky, jak si hrají psi.
 • Pěstujte své zanedbané vztahy.
 • Choďme na návštěvy a otevírejme se skutečným setkáním.
 • Osvěžte své uhoněné tělo a vyživte svou vyšťavenou duši. Konec roku 2019 byl náročný a leden je tu pro naši regeneraci.
 • Ujasněte si své priority, (rituálně) se rozlučte s tím, co zhodnotíte jako nepodstatné. Opravdu to ukončete a činnosti, které nemusíte dělat a přenechte ji někomu jinému.
 • Opečovávejte a šperkujte svůj domov, pamatujte, je to prostor, který na vás nonstop působí svým vyzařováním.
 • Buďte uvnitř, jděte off-line, pečujte o svůj střed.

V Lednu vládne Meluzína, královna zasněžených plání, ledového větru a třpytivé námrazy. Užijte si „jinové procházky“, ticho a POCTIVOU POMALOST.

Co je to JINOVÁ PROCHÁZKA?

Jinová procházka je takové pomalé courání venku, kdy předem neznáte svůj cíl ani to, jak dlouho budete venku. Prostě vždy podle intuice, vnitřní potřeby a podle toho, jak se vám chce. Důležité je nic neplánovat, nenechat se do ničeho namontovat… tudíž ideálně v požehnané samotě.

Dobře se oblečte, do kapsy si vezměte něco k zakousnutí a nějaké peníze pro všechny případy a dopřejte si jinovou procházku. Uvidíte, jak se po ní budete cítit!

Co můžeme čekat, když si dopřejeme lednový klid?

Zážitek omračující jasnosti našich vizí.

Jasnost vizí je něco, co si všichni přejeme. V lednu se nám to může stát. Jasné odpovědi, pnutí, abychom šli udělat něco konkrétního, zřejmost toho, co je potřeba a obrovskou chuť. Vydržme však a nechme si tyto bleskové inspirace UZRÁT VE SVÉM SYSTÉMU TAK DLOUHO, JAK JE TO JENOM MOŽNÉ.

Když se podíváme zpětně do svého života, vždy, když jsme prožili období jasnosti vize, bylo to období, kdy se věci skrze nás, kolem nás a v nás přenastavovaly tak, abychom byli schopni vstoupit do světa VÍCE NÁPOMOCNI REALITĚ. Pomohlo nám to lépe využívat naše dary a lépe manifestovat úkoly naší Duše.

Je zodpovědností každého, pochopit, že dařit – i v byznyse – se bude už jen lidem dobře propojeným s vyšším posláním. Nízké impulzy už nebudou mít výraznou razanci.

Léčení osobních dramat

Osobní dramata jsou prudké, emocionálně nabité, citlivé situace, které nás často zatlačí do rohu tak, že začneme při vší dobré vůli a navzdory všem duchovním tréninkům JEDNAT NA AUTOPILOTA, často na základě strachu a agrese (což je nástroj sebezáchovy).

Osobní drama lze léčit jedině, když od nich získáme odstup a když jsme schopni udržet si nad nimi nadhled i když propuknout. Alespoň prvních pár vteřin, abychom si mohli ZVOLIT svůj nový POSTOJ. A ten musí být založen na lásce.

Pro ty z vás, kteří v poslední době zažívali hodně dramat (jako třeba já), bude leden měsícem, kdy dojde k jejich velkému léčení. V lednu dostaneme příležitost se naučit VOLIT SI LÁSKU JAKO VÝCHOZÍ NASTAVENÍ.

Seřízení kormidla

V lednu dostaneme příležitost poupravit směr, kterým jsme se vydali. Budeme moci přenastavit intenzitu věcí, do kterých jsme se pustili, i cíl, který jsme si zvolili. Dokonce i když události, které nás kamsi nasměřovaly byly dílem někoho jiného, budeme schopni SNADNĚJI PŘIJMOUT DOPAD, JAKÝ TO NA NÁS MĚLO/MÁ/BUDE MÍT a snadněji se skrz tyto události dostaneme beze stresu, který by pramenil ze vzdoru a ega.

Vzestup každodenní magie

Když zpomalíme, budeme dýchat a vyprázdníme svůj seznam úkolů, přirozeně nastane prostor pro magii okamžiku, magii setkání, magickou jasnost, souhry okolností, nabídek, pracovních příležitostí a magických úspěchů.

S vzestupem lednové magie přichází také potenciál velké prosperity, která prameni z našeho předchozího úsilí v tvoření – podmínkou je však naše poctivé lednové uvolnění.

Magie ve vztazích může přinést osudová setkání, silná souznění a léčivé náhody. Magie v práci zase výhodná partnerství, úspěšné projekty a nové příležitosti.

Uvolněte se, ať může magie působit.

***

Pokud si dopřejete zimní klid, ucítíte na jaře opojný příval energie a radosti. Ti, kdo vyrazili moc brzo, budou zažívat jarní únavu.

Přeji krásnou, posvátnou ZIMU!

S láskou Terez♥

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře