Rozchodové rituály: Proměň svůj rozchod ve znovuzrození.

Ahojky, jsem rozvedená kněžka a v tomto článku Ti chci dát několik tipů na to, jak díky rituálům proměnit svůj rozchod ve znovuzrození.

Jasně, možná nastane situace, kdy „znovuzrození“ je příliš vzletné a budeme rádi, když „to přežijeme“ ale princip je stejný. Po rozchodu můžeš jít buďto dolů, nebo nahoru. My si dnes zvolíme jít nahoru. Zde jsou moje tipy, jak tomu pomoci.

Tereza Bošková

3 časové roviny šťastného rozchodu

Když jsem se rozváděla, byla jsem si jistá, že toto je jediná a nejlepší možnost pro všechny, protože už neumíme a ani nemáme sílu jít spolu dál. Ale také jsem si uvědomovala, že všechny roky nebyly strašné. Měli jsme krásnou lásku, prožili jsme spolu dlouhé roky dobrého vztahu se spoustou unikátních zážitků. Zničující závěr pak vyústil v rozvod, protože jsme už neviděli budoucnost. Ale to před tím BYLO DOBRÉ. Stálo to za to. Otiskly se i hezké vzpomínky. A těch se doporučuji nevzdávat.

Přijmi a obejmi minulost.

CO DĚLAT?

Minulost je to, co se stalo důležitou součástí tvého příběhu. Co to bude za příběh? Kdo je hlavní postava, která v tomto velkolepém příběhu vystupuje?

Rituály, které ti pomohou přijmout minulost, obejmout ji a také propustit jsou velmi osvobozující a důležité. Někdy je potřeba rozloučit se s představami o společné rodině, cestování, společném stáří. Jindy musíš projít procesem, kdy musíš svému ex odpustit, přijmout zodpovědnost a připustit i další úhly pohledu na těžkou situaci.

Rituály odpuštění a propuštění hrají v tvém procesu znovuzrození důležitou roli. Nepřeskakuj je! V kurzu Znovuzrození si s tím pracujeme a jdeme do hloubky až ke kořínkům skrze několik velmi účinných metod.

Stabilizuj se v přítomnosti.

„Přivlastni si stávající situaci, pevně se rozkroč v dobrých botách a rozhlédni se, kde se právě nacházíš. “

Pokud se teď dokážeš podívat na sebe a okolnost velmi střízlivě a láskyplně, budeš moci právě ve své přítomnosti spatřit obrovskou sílu a potenciál.

Když jsem se rozváděla, všechno, co jsem podnikala, všechny návrhy které jsem vznesla, nebo přijala vždy kopírovaly dvě věci, které jsem považovala za nejdůležitější.

 1. Plynulý průběh situace, aby měli všichni zúčastnění možnost se adaptovat a všechno vstřebat postupně. Žádná dramatická oznámení, zvraty, rychlá řešení a změny. Děti i my (i naše okolí) potřebovalo čas.
 2. Dosáhnout takového rozdělení majetku, které nám umožní co nejrychleji zase dál žít a pracovat aniž bychom museli rozbombardovat to, co jsme spolu vybudovali. (Tady jsem udělala fatální chybu v detailu, ale o tom někdy příště.)

S ohledem na TVOU PŘÍTOMNOST je velmi důležité podívat se na to,

 • Kdo jsi, když jsi bez něj. Co přesně umíš? O jakou superschopnost se můžeš opřít? Která tvoje část ti teď pomůže přežít? (Válečnice, ta, která přežívá poslední.)
 • Jak budeš přesně hospodařit s penězi? Kde je tvá hmotná stabilita? Jaký teď nějakou dobu bude tvůj standard?
 • V případě rozvodu: Jaké jsou dvě hodnoty nebo principy, ze kterých neustoupíš?
 • Kdo tě může podpořit, doprovodit tě, kdo ti může pomoci v konkrétních záležitostech, poradit ti?

DOPORUČENÍ: Měj situaci pod kontrolou. Nesesypávej se na soucitné rameno příliš mnoha důvěrníků. Žádej konkrétní lidi o konkrétní pomoc. Plánuj.

RITUÁLY:

 • Rituály, které ti pomohou zakořenit v přítomnosti, udržet si svou sílu a jasnou hlavu mohou být meditace, ranní nebo večerní podporující rutina, kdy si dodáš péči a pozornost.
 • Oslava královny (převzetí zodpovědnosti a síly nad svým životem),
 • rituály Vody (pro dar plynutí a odevzdání se do láskyplných rukou prozřetelnosti),
 • rituály Země (uzemnění v těle a čase, přijetí výživy a podpory matky Země),
 • rituály oslavující sesterství.

Otevři se budoucnosti

Naučila jsem se, že budoucnost leží za hranicí tvého strachu. Překonej strach a otevře se ti budoucnost. Proto buď odvážná. Udržuj své tělo, mysl i emoce v plynutí, pružnosti a všímavosti. Nech se vést, ale drž se svého cíle.

Otevření se budoucnosti souvisí s tvojí schopností ubránit se nastavení, že jsi skončila. Je třeba myslet, cítit a jednat tak, jako že jsi ZAČALA.

Při mém rozchodu jsem i v těžkých časech věděla, že je mojí volbou, jestli to bude moje zkáza, nebo ZNOVUZROZENÍ.

CO DĚLAT?

Ve třetí časové rovině – vize budoucnosti si každý den klaď otázku:

Kdo budu až se z toho oklepu a všechno bude za mnou?

RITUÁLY:

Vylož si karty. Udělej si vision board. Medituj na otevřené srdce. Tanči ať se co nejčastěji dostáváš do plynutí a uvolnění. Pečuj o sebe, tvá krása je důležitá.

Cesta ke znovuzrození (>>tudy.)

Rozchod je začátek nového života.

Pokud si nezpracuješ a neopečuješ všechny tři časové roviny rozchodu, tak se neposuneš dopředu. A i kdyby se ti snad zdálo, že ses už posunula, stejně na tebe tvé nedodělky budou vyskakovat. Obejmi a propusť minulost, dobře uchop přítomnost a udělej si jasnou vizi o budoucnosti.

Rituály a sebe-pečující praktiky jsou dva zářivé klíče k překonání velkého životního zlomu.

Vždy si vyber ZNOVUZROZENÍ.

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře