Rituály

s Terezou Boškovou 

Kdo jiný, než ty, ženo...

Jsi žena – jsi rituál.

Kdo je povolanější, než ty, ŽENO, která dáváš život i výživu,

abys oslavovala dar života v jeho měnících se podobách?

Kdo slyší lépe hlas Země, když se probouzí a kdo dovede připomenout pomíjivost života včas, aby si ostatní ještě dovedli vychutnat to, co trvá?

Ty učíš své děti a inspiruješ muže.

Tvé dary tě už dávno předurčily.

Rituál je ti vlastní.

Ty jsi rituál.

(Úryvek z e-booku

Jak vnesou rituály více radosti,

posvátnosti a energie do tvého života

+ 3 tipy jak s nimi začít.

Ke stažení ZDE.)

Návrat rituálu

Rituály jsou od pradávna součástí každé lidské kultury. V naší postmoderní kultuře se na ně trochu zapomnělo. Všimni si, že jsme si jich nechali jen opravdu několik. Myslím, že jen svatbu a pohřeb. 

My ritualistky si však myslíme, že příležitostí k posvátným obřadům, rituálům a oslavám je v lidském životě mnohem více!

Některé z nich se týkají celého společenství, jako oslavy svátků kola roku, jiné rituály užšího kruhu rodiny - Rituál přivítání a pojmenování dítěte. A potom máme rituály, které se týkají výhradně žen či mužů zvlášť.

Pro nás, ženy je tu nádherný rituál Menarché - oslava první menstruace, rituál nevěsty (předsvatební rituál), požehnání lůna, předporodní rituál a ostatní rituály raného mateřství a také rituál na uctění menopauzy. 

Děláme také rituály Luny, které jsou spojené s fázemi Měsíce, nebo s fázemi naší vnitřní Luny (menstruačního cyklu). 

Mou specialitou jsou také osobní každodenní rituály, které nás účinně propojují se sebou sama, s přítomným okamžikem a umožňují nám pozastavit se, vyjádřit vděčnost nebo se postavit strachu a nejistotě, když je odevzdáme... například živlům. 

Jak říká ritualistka Veronika Lančaričová, „Rituál je vlastně určitým druhem terapie.“ Cítím to stejně.  

Rituál je vědomé překročení prahu. Přivítání nového a uzavření starého.

Nabídka:

Ze zkušenosti vnímám, že rituál je pro každou ženu vždy významným mezníkem na její cestě. Bývá to začátek úplně nové etapy, kdy se postupně začne měnit ženin pohled na svět a vnímání ženství jako takového. Je to zkrátka takový zázrak.

Ráda Ti budu na Tvé cestě průvodkyní.

Rituál Menarché zpětně

Menarché a Menarché zpětně je jedním z prvních rituálů, které si většinou ženy dopřávají. Každý to vždy potřebuje jinak, ale protože je oslava Menarché slavnostním vstpem do ženství, bývá to také prví rituál, kterým se většinou ženy vydávají na svou cestu vědomého ženství.

Rituál Menarché je rituálem mladých dívek, které právě dostaly první menstruaci. Ale máme také Menarché zpětně (někdy se mu říká Menarché return), abychom si tuto oslavu vstupu do ženství mohly dopřát i zpětně. 

Často se po rituálu dějí hotové zázraky s ženiným vztahem k tělu, menstruaci, sexualitě a k ženským rolím. Rituál Menarché je často doslova bránou na cestu posvátného ženství. 

Cena rituálu se liší podle provedení. Napiš mi a zjistíme, co potřebuješ. 

Požehnání ženského lůna (podle Mirandy Grey)

Požehnání ženského lůna dělám na základě zasvěcení, které jsem dostala od Mirandy Gray, když jsem se stala Měsíční matkou (Moon Mother©). 

Tento rituál, nebo spíše energetická terapie harmonizuje a posiluje projevy ženských archetypů, jak se odehrávají skrze tvůj menstruační cyklus. Může být součástí tvé cesty vědomého ženství, posiluje a harmonizuje tvůj vztah k proměnám menstruačního cyklu a také zjemňuje a projasňuje tvůj vztah k sobě samé jakožto cyklické ženě.

Cena této terapie je 850,- + případný pronájem prostor. 

Rituál pojmenování a přivítání dítěte

Přivítat své děti na svět, požehnat jejich cestě věnovat jim jméno, to je velká rodinná slavnost, kterou bychom neměli vynechat. Pokud děti nechcete křtít, je rituál Pojmenování dítěte nádhernou variantou, která se může stát posilujícím začátkem života dítěte, tmelící slavností pro pozvanou rodinu a zážitkem pro rodiče. 

Rituál Pojmenování dělám u vás doma, a přizpůsobuji jej vašim představám tak, abyste s ním byli v souladu a stal se nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Cena rituálu je 2500,- + případné cestovné.

Předporodní rituál (a rituály raného mateřství)

Než se ženě narodí dítě, stojí před prahem, který jakmile překročí, už nikdy nebude její duše stejná. Porod - především ten první - je jedinečnou bránou transformace a předporodní rituál posilující slavností, která je tím nejlepším, co si během těhotenství můžeme dopřát.

Pozvat můžete ženy svého rodu a přítelkyně, takže se rituál stane i podpůrným, žehnajícím a sdílejícím kruhem, jehož energie vás přenese přes porodní práh a stane se vaší výživou v době šestinedělí a raného mateřství.

Cena rituálu je 2500,- + případné cestovné. 

Rituál nevěsty (předsvatební rituál)

Předsvatební rituál je krásným předsvatebním okamžikem pro nevěstu, která usedne v kruhu svých blízkých žen, aby společně oslavily přijetí nové role. V rámci rituálu můžeme uzavřít starý život, odevzdat obavy a otevřít se nové fázi.

Součástí rituálu pro nevěstu je požehnání, sdílení, možná cenné rady, opečování budoucí milenky, královny domova a pečující matky. 

Ze zkušenosti vím, že i následná svatba je potom mnohem hlubší a vědomnější prožitek.  

Cena rituálu je 2500,- + případné cestovné. 

Svatební ceremonie

Svatba patří mezi největší rituály, které děláme.  Je to ceremonie, které se účastní dvě nově spojené rodiny, je to zážitek na celý život. 

Vyžaduje dlouhou přípravu a pečlivě vybrané rituální prvky, aby rituál splnil duchovní účel a vyhovoval i naladění obou rodin. 

Cítím stále větší poptávku po rituální svatbě. Není divu, tak posvátný okamžik, jako je propojení dvou životů a vytvoření rodinného klanu nemůže duchovně naplnit civilní obřad na úřadě. 

V ceně rituálu jsou dvě schůzky a 2 hodinové telefonické domluvy. Cena je 4500,-

Individuální rituál (různé příležitosti)

Toužíte oslavit nějakou životní změnu? Překročili jste životní práh, chystáte se na novou roli? Toužíte po požehnání a posile na vaší cestě? Napište mi! V terapeutickém rozhovoru zjistíme, jaký druh rituálu vám bude právě teď nejúčinnější podporou. Kontaktujte mě na ritualy(zavináč)terezaboskova.cz 

Přečti si článek 7 nádherných příležitostí k rituálu.

Cena rituálu se pohybuje od 2500,- + případný pronájem prostor či cestovné. Můžeš také využít konzultace, které nabízím za 700,- pokud is chceš rituál sestavit sama. 

Požehnání plodnosti lůna (a života)

Tímto rituálem provázím ženy, které si přejí otevřít se příchodu miminka. Rituál je možné udělat jak v kruhu blízkých žen, tak v kruhu náhodných žen (má také velkou sílu), či naprosto v soukromí. Jen já a ty. 

Rituál se hodí i pro ženy, které se chtějí otevřít větší plodnosti práce a životních projektů. „Protože posvátnou cestou ženy není jen plození dětí, ale také dětí-myšlenek.“ (Miranda Grey)

Osobní rituál je za 2500,- + případný pronájem prostor či cestovné.

Cena rituálu se pohybuje kolem 2500,- Pokud by vyžadoval více energie, času nebo cestování, cenu po dohodě přizpůsobíme. 

Kontaktuj mě!

Toužíš po konkrétním rituálu, nebo se chceš poradit? Napiš mi: 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů