»Posvátný úklid« #3 Třídění skříně aneb jakou si oblékáš energii?

Oblečení nese energii. Energii barvy a energii emoce, která se v kontatku s daným kouskem oblečení spouští. Tyto energie nejsou zanedbatelné!

Článek je součástí seriálu o Třídění jako prvním kroku posvátného úklidu. Videa k článkům najdeš ve FB skupině Rituály proti všednosti – skupina.

Radost a energie pro tvou skříň!

Oblečení třídíme proto,

 • abychom nemusely bezradně zírat do skříně plné věcí, nešťastné, že nemáme v danou chvíli co na sebe.
 • Abychom věděly přesně, které vršky se nejlépe hodí ke kterým spodním kusům a měly připravené funkční outfity. (Je smutné mít celé komínky krásných kousků, které je těžké k něčemu sladit, takže je vlastně nenosíme.)
 • Abychom měly lepší vztah se svým oblečením a pochopily, že ono nás podporuje v našich záměrech jak chceme vypadat, jak se chceme cítit a kým chceme být.
 • Abychom měly šatník plný energie a radosti, což podporuje tvořivost a každodenní ženský tanec životem.

Energie oblečení v našem prostoru je poměrně výrazná. Je to energie barev a emocí, které oblečení nese a protože se s ním setkáváme v různých koutech domácnosti, ovlivňuje nás víc, než si myslíš.

Ve skříni, pokaždé, když ji otevřeš, v prádelním koši, na šňůře i na žehlícím prkně. V předsíni na háčku, v kuchyni, přehozené přes židli,…

Často máš možná pocit, že přes ty kupy hader nevidíš na nic jiného!

A toto je právě ono. „Kupy hader“. Není škoda, že své oblečení vlastně nemáme rády? Dá nám tolik práce udržovat ho v čistém a připraveném stavu, že jsme z toho unavené a otrávené. Toto však není úplně dobrá vibrace.

S kolika kousky oblečení dokážeme udržovat dobrý vztah?

Cílem vytříděné skříně je, že:

 • máš kousky, které opravdu nosíš, které ti sluší a které ti dělají radost.
 • O každém kousku víš, kde právě je a v jakém je stavu čistoty a obnošení.
 • Každý kousek umíš kreativně ladit k různým příležitostem a dělá ti radost, když ho nosíš.

Až budeš opravdu zběhlá ve vědomém oblékání, budeš s radostí vítat každý kousek oblečení zpět po vyprání, budeš jej se zájmem skládat, a s vděčností za jeho skvělou službu ukládat zpět do skříně. A budeš z něj mít radost.

Vytříděná skříň by měla mít ten účinek, že se ti zvyšuje energie a radost pokaždé, když ji otevřeš a pokaždé, když bereš své milované oblečení do ruky.

Oblečení má schopnost zvyšovat naše vibrace! To je důležité proto,

 • abychom byli duchovnějšími, šťastnějšími a vyrovnanějšími bytostmi.
 • abychom měly dobrý pocit z toho, co vidíme v zrcadle, měly se rády a skrze sebelásku a vyšší sebeúctu mohly dál zkrášlovat tento svět.
 • Když jsme spokojené samy se sebou, máme milejší výraz ve tváři, větší nadhled a větší trpělivost.
 • Ze světla, které jsme schopné vyzařovat, žije a dýchá celé naše okolí.

Péče o osobní světlo, zvyšování osobních vibrací a vylaďování nálady může být snadné, když znáš techniky, které ti ve tvé každodennosti pomáhají. A vědomé oblékání je jednou z nich.

Člověk vytváří energetické pole. To pole vibruje tím, čím jej vyživujeme naším naladěním, druhem emocí a myšlenek. Žena je často tvůrkyní energetického pole domova. Proto říkám, že je Velekněžkou domácího chrámu. Šíří náladu, vylaďuje prostor a má schopnost harmonizovat tím, že pečuje (a učí pečovat) o potřeby svých dětí, než to umějí samy. Je alchymistkou emocí!

Je naprosto zásadní, aby byla v dobrém propojení sama se sebou. Nejlepším nástrojem, jak se to naučit, je naučit se rozpoznávat vlny svého menstruačního cyklu. O tom si můžeš přečíst seriál článků, které jsem napsala jako úvod do posvátného ženství. První z článků o Léčení vnitřní Luny najdeš zde.

Pojďme však zpátky k naší skříni! Doufám, že vnímáš, jak rafinovaným, hravým a přirozeným nástrojem pro je pro naši každodenní radost náš šatník!

Co potřebuješ vědět o třídění oblečení:

 1. Pusť se nejprve do třídění svého vlastního oblečení. Oblečení ostatních členů domácnosti by si měli třídit sami, můžeš třídit s nimi, nebo je alespoň naučit ukládat.
 2. Aby jsi efektivně začala a úspěšně skončila, je třeba přinést všechno oblečení na jedno místa a tam začni pracovat.
 3. Ber jednotlivé kousky do ruky a ptej se: „Dělá mi toto oblečení radost?“ Až potom si jej zkoušej! Nejprve procvičuj svoji schopnost poznat, jestli cítíš při doteku s daným kouskem radost, nebo ne. Jen tak na konci práce uvidíš šatník plný energie. (A ne haldy hader.)
 4. Začni třídit vršky, potom spodní kusy, potom → oblečení na ramínkách, → Ponožky → Spodní prádlo → kabelky a tašky → doplňky (pásky, šátky, klobouky,…) → boty. Klidně si udělej seznam a odškrtávej. Bude ti dělat radost i to, jak ti jde práce od ruky.
 5. Věci, které ti dělají radost připrav na uložení a věci, které ti radost nedělají, nachystej na odnesení. (Prodej, charita, přítelkyně, popelnice.)

Jak oblečení ukládat

Oblečení je nejlepší ukládat do šuplíků. Miluji skříně s maximálním počtem zásuvek a zásuvkové komody. Mám pocit, že od té doby, co dávám věci do zásuvek, zmenšil se mi objem úložných prostor, mám vždy přehled a snadno se udržují v uspořádaném stavu!

Miluju zásuvky!

Oblečení, které je třeba věšet na ramínkách dávám do skříně od těch nejdelších a nejtěžších (nalevo) → postupně k těm kratším a lehčím (směrem doprava).

Toto je zvláštní psychologický prvek – TO MUSÍŠ VYZKOUŠET! Všechno, co stoupá z leva do prava, nám dává pocit stoupající energie a lehkosti. Jen si to představ. Podle tohoto principu gestikulujeme i malujeme grafy!

Jak tedy šatníku dodat energii a radost?

Věšej své oblečení na ramínka tak, aby pomyslná osa jejich délek stoupala zleva doprava.

A měj tam jen věci, které ráda nosíš a dělají ti radost.

Moje skříň plná energie a radosti: 🙂

Na co si dej při třídění oblečení určitě pozor!

Pokud jsi ve fází života, kdy máš postavu poslední 3 roky stabilní (tj. nejsi těhotná, nekojíš nebo neprocházíš jinými hormonálními změnami), nenechávej si oblečení, které budeš moci nosit jen pokud přibereš/zhubneš! To je past a do tvé skříně bohyně to vnáší stres, tlak a nespokojenost.

Nenechávej si ani příliš mnoho oblečení, které degraduješ na domácí. Ani doma není nutné chodit v nepěkných nebo nepohodlných nebo snad v nemilovaných kouscích. Doma trávíme příliš mnoho času, než abychom tam sabotovaly svoje pocity. I pro domácí oblečení platí, že ti musí dělat radost.

Harmonizace domova v propojení s krásou a estetikou je velké téma, které dostane velkou podporu pokaždé, když Měsíc vstupuje do znamení Vah. Pokud je k tomu navíc úplněk, mají podpůrné vibrace ještě desetinásobnou sílu.

Úplněk ve Vahách nastává 28.3. 2021. Doporučuji pustit se do zkrášlování domova, vědomého oblékání a harmonizace prostoru právě ve dnech, když je měsíc ve Vahách.

V programu Rituály dvanácti úplňků se naučíme ještě spoustu dalších zajímavých věcí, kterými lze v době úplňku podpořit náš život, radost a energii.

Rituály Dvanácti úplňků – Racionalita astrologie a spiritualita rituálů je ten pravý koktejl pro moderní ženu na její cestě k radosti, uzemněnosti a energii.

S radostí

Terez♥

P.S. Další díl seriálu najdeš zde: Posvátný úklid #4: Co představují knihy pro tvé emoce? Co reprezentují ve tvém domově?

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře