Třídění věcí – cesta z deprese, nespokojenosti a otupělosti.

Ahoj! Jsem autorka online kurzu Třídění: Tvá průzračná domácnost a šťastnější život a mám silný důvod, proč třídění věcí považuji za duchovní a seberozvojovou techniku, která může doslova změnit život.

Teď ti řeknu, jak se to stalo u mě, že proč mám Třídění radši, než sezení u terapeutů a koučů.

1. Je to akční a praktické.

V jedné fázi svého života jsem se dostala pod jakousi tlustou deku, pod kterou jsem se dusila a nedokázala vidět žádnou budoucnost. Věděla jsem, že musím na svém životě NĚCO změnit, ale netušila jsem odkud mám začít, když se všechno zdálo být nezměnitelné.

Jak se to děje?

Tím, že vstaneš a jdeš něco udělat, rozproudí se energie. Tím, že proměníš knihovnu v oblíbenou sbírku knih, skříň v přehledný šatník, linku v pracoviště, které uklizené čeká, až tam zase zavítáš, tak se ti zvedne nálada. Uklizený a harmonický prostor nám prostě dělá dobře. Uleví se ti a promění se energie doma. Tuto proměnu okamžitě začnou reflektovat i ostatní členové a změní se i celková atmosféra komunikace. Ovzduší doma se projasní a tvá mysl, srdce i tělo ožije.

Především svou akcí s viditelnými výsledky dostaneš sebedůvěru, že svůj život dokážeš změnit.

2. Výsledek č.1 je vidět hned!

Když jsem se potácela mezi normálem a depresí, když jsem cítila obrovský tlak a zmatek, když jsem potřebovala změnu hned teď… třídění bylo přesně to, co mi dopřálo úlevu.

Každá polička, šuplík a každá krabice vysypaná a vytříděná, mohla být hotová do 10 minut a já mohla pookřát. Cítila jsem osvěžení, malé rozproudění energie, viděla jsem změnu a pomalu začala věřit, že to zvládnu… že MŮŽU UDĚLAT ZMĚNU. Můžu ji udělat svým děláním.

„Změnu můžeš udělat svým děláním.“

Jak se to děje?

Prostě se rozhodneš a uděláš změnu. Je to snadné, dostupné a zvykáš si na ten mikroproces uvnitř sebe. Prostě vstaneš a způsobíš změnu. Je to otázka cvičení. Čím odvážnější budeš, tím vyšší hru budeš hrát. Od změny, kterou uděláš ve své šatně až po změnu, kterou uděláš ve svém zaměstnání! Pryč s tím, co mě už nepodporuje! Konec vztahům, které mi berou energii!

Především si zvykáš na pocit, že změna je přirozená a máš na ni svůj vliv.

3. Výsledek č. 2 vychází ze zrcadlení vnitřního a vnějšího. Když změníš prostor ve kterém žiješ, pohnou a promění se i tvé pocity a preference.

Třídění je jediná technika zlepšující život, která nejdřív mění „to venku“, než se začne měnit „to vnitřní“. Je to navzdory poučení že „každá změna začíná uvnitř.“ U Feng-shui (dávná moudrost o práci s prostorem) to prostě možné je. Když se pohne a změní vnější působení, změní se i vnitřní naladění. Z tohoto naladění se potom rodí nové myšlenky a z nich následně změna v chování. Jak geniální!

Když jsem postupně vytřídila celý dům (a naučila jsem se skvělý postup, jak to dělat efektivně a s fenomenálním dotažením až do konce), začaly se v mém životě projevovat změny a posuny, které byly laskavé a téměř bez práce.

Jen jsem koukala, jak na sebe všechno pěkně navazovalo.

Jak se to děje?

Jen si to představ. Když si vytřídíš šuplík s kuchyňským vybavením, už se ti nepotečou nervy, když honem honem potřebuješ najít tu pitomou naběračku, abys vyndala knedlíky z horké vody, když už dávno měly být venku. Když budou děti vědět, přesně, kde co mají, nebudeš se s nimi KAŽDÉ RÁNO zlobit, že se neoblékají a pořád dokola nemůžou nic najít. Když odcházíš na poslední chvíli, nebudeš už nikdy vynervovaná, když nemůžeš najít ty jediné boty, které teď potřebuješ rychle!

Všechny tyto pocity zmizí a ty se s nimi nebudeš muset potýkat. Tvé základní vnitřní nastavení se zklidní a usměje. Z tohoto bodu budeš ve svém životě tvořit úplně jinak a ta změna se brzy právě v tomto ukáže.

Vytříděná domácnost, to je harmonie a klid. Vytříděná domácnost, to je jasná vize, řád a podpora pro všechno, co děláš.

Ze zkušeností s klientkami vím, že doslova ROZKVETOU.

Skvělé!

4. Nemusím se nimrat v nastavení mysli a emočních vzorcích, abych dosáhla změny ve svém životě.

Všechny skutečné změny prozařují zevnitř ven, ale to, kde začínají, může být klidně vně. Je těžké vyžadovat změnu chování nebo reagování po ostatních lidech, když chceme změnit vztah s nimi. Ale jít, a proměnit svůj prostor klidně můžeme!

Na harmonizaci prostoru, Feng-shui a třídění se mi vždy líbilo to, že nemusím začít tím, že se utopím ve svých nefungujících vzorcích a způsobech cítění a myšlení, když potřebuji nutně ŽIVOTNÍ ZMĚNU, která by mi pomohla.

Nemusím se nejdřív cítit viná a neschopná, nedostatečná a málo osobnostně pokročilá…. 🙂 ….. když potřebuji změnu, která by mě mohla vytáhnout z deprese, chaosu, nespokojenosti nebo otupělosti.

Třídění jsem objevila, když jsem byla v opravdové osobní krizi. Vím dobře, co doporučuji, když radím ženám „Vytřiď si, když všechno ve Tvém životě stagnuje!“ Plně důvěřuji možnosti iniciovat změny zvenku dovnitř, pokud jde o Feng-shui a třídění. A s plnou důvěrou, že to funguje zvu i Tebe:

Vytřiď si věci a otevři se změnám, které tolik potřebuješ.

A jak to tedy dopadlo se mnou?

  • Díky třídění jsem se přestala ve svém životě dusit.
  • Díky třídění jsem si ujasnila kým jsem byla dřív, ale teď už nejsem.
  • Díky třídění jsem vytvořila místo pro věci, oblečení nábytek, který teď podporuje moje vize a představy o životě, který chci žít.
  • Díky třídění jsem do svého domova vnesla eleganci, průzračnost a pořádek, který mi dělá dobře.
  • V procesu třídění jsem se naučila důvěřovat svým rozhodnutím, a získala sílu ta rozhodnutí zodpovědně dělat.
  • Převzala jsem kontrolu nad svým životem a začala dávat jasněji najevo, jak chci žít a co mi nesvědčí.

A co ty? Taky se zbavíš stagnace a vezmeš svůj život pevně do rukou?

Jestli se stále bojíš, nebo nevíš, jestli je to pro tebe, přijď v pondělí 23.1. na facebookovou stránku Tereza Bošková – Ritualuna a zúčastni se minikurzu: Svůj nový život začni tříděním.

Věř mi, že změna nebolí tolik, jako stávající situace.

www.terezaboskova.czhttps://terezaboskova.cz/
Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře