Hledání Ducha Vánoc a 12 posvátných nocí

Vpluli jsme do adventního období, kdy každá neděle má svůj hluboce duchovní význam a nabízí se k vytvoření rituálů a meditací. Ty nám můžou pomoci se ponořit hlouběji do tajemství vánočního posvátného času. Advent je dobré zahájit a využít jeho energii hned od začátku, protože týden před Štědrým dnem už většinou nic nenaženeme.

Existuje však ještě posvátnější doba, která je otevřená zázrakům dokořán. Je to 12 vánočních nocí.

Jak se letos rozhodnete prožít Vánoce? Jsem zvědavá, jestli budete oddychovat vyčerpáním, nebo si obléknete rituální šaty a povznesete svá přání a záměry vysoko k noční obloze – až k vánoční hvězdě.

U nás se vždy říkalo „svatá doba vánoční“. Od 21.12, kdy nastává zimní slunovrat, do 1. ledna, kdy začíná nový kalendářní rok.  Možná jste si sami všimli, že dny a noci jsou takové zvláštní. Mají neopakovatelný zvuk, magické světlo a překrásnou posvátnou atmosféru, ve které znějí rolničky, sníh křupe pod nohama a v duších panuje hluboké ztišení. Nebesa jsou otevřená a andělé zpívají.

12 vánočních nocí jsou dny, které jaksi vězí ve vzduchoprázdnu mezi lunárním a solárním kalendářem. Nastává mezera v čase.

Dnes už vím, že to není jen moje osobní naladění na Vánoce. 12 posvátných vánočních nocí je astrologické období, které není závislé ani na historické době, náboženském vyznání, nebo církevním vedení, ani na kulturních odlišnostech.

„Svatá doba vánoční je obdobím ticha, dobou mezi nádechem a výdechem, magickým okamžikem v roce, ve kterém vzniká trhlina mezi světy, a závoje mezi přítomností, budoucností a minulostí se rozestupují. Je ideální čas na modlitby, hlubokou meditaci a věštby.“

Kde se vzaly?

Lunární kalendář je nejstarší na Zemi. Lunární rok, jehož měsíce mají přibližně 28 dní, trvá 354 dnů. Do 365 dní slunečního roku zbývá 11 -12 nocí, které jsou „mimo čas“ a jsou považovány za mystické a magické. V nich je možné předvídat budoucnost, znovu nastavit osud, poopravit mnohé karmické vzorce a rodinné trhliny v rodových liniích.

Můžeme docela slušně pohnout s tématy, jako:

– práce na čištění a projasňování rodových linií, komunikace s předky a opravování rodinných vztahů,

– zvědomování si svého vlastního stínu a práce s temnými stránkami své duše,

– bilancování a hodnocení uplynulého roku,

– seřizování ručičky našeho osobního kompasu k novým směrům a formulace rozhodnutí o našem budoucím směřování,

– identifikace a opouštění starých myšlenkových a emocionálních struktur,

– příprava na vědomé vykročení novým směrem,

– práce na své nové identitě pro nadcházející období,

urovnávání vztahů, vyjasňování pozic,

omluvy, splacení dluhů léčení ran na duši.

Je to doba, kdy stačí pomyslet… a dějí se věci. Dovedete si představit, jak efektivní budou všechny naše rituály a modlitby?

Na první pohled jiné dny

Slunce stojí extrémně nízko a tak má světlo třpytivě zlatavý nádech. Dny vypadají tak nějak „neskutečně“. Bytosti promlouvají a nastává nové rozložení energetických sil.

Tuto otevřenou dobu je možné využít k propojování s vyššími sférami, věštění a k léčení svého rodu, svého života i k nápravě toho, co se v předchozích obdobích nepovedlo.

Naši průvodci jsou nám blízko a čekají, až je oslovíme a požádáme o pomoc.

Několik let jsem hledala způsob, jak bychom mohli prožívat Vánoce a který způsob bude naší rodině nejbližší. Jistě, existuje velice výživná a propracovaná tradice křesťanských Vánoc, ale potřebovali jsme najít způsob, který by zahrnoval i přírodní a tradiční prvky, které jsou zakořeněné ještě daleko hlouběji.

Bezesporu jsem ten způsob našla.

Když jsem se o učení o Dvanácti posvátných nocích bavila s některými ženami v mém okolí, velice je to zajímalo a já jsem o tom nemohla přestat mluvit. 🙂

Z hluboké (a neodbytné) inspirace jsem pro vás připravila vánoční on-line program

„Tajemství vánočních nocí“

 ›Průvodce po Dvanácti posvátných nocích‹

Když jsem se setkala s učením o dvanácti vánočních nocích, uvědomila jsem si, že to je přesně ten způsob vnitřního rozpoložení, který chci na Vánoce mít. Je to moudrost, která vede člověka pryč od pozlátek doby, ruchu měst a šumu nákupních center.

Duchovní význam Vánoc je obrovský. Není nutné na svátky zanevřít a vyhlásit bojkot zpívání vánočních koled.

Prostřednictvím rituálů a rozjímání se lze propojit s Duchem Vánoc, s vesmírnou energií, která je v tu dobu velice výjimečná.

Jestli se chcete vánočnímu období vydat vstříc trochu jako kněžka, trochu jako šaman a trochu jako Kristova ovečka, přidejte se ke mně. Připravila jsem pro vás e-mailový Průvodce po dvanácti svatých nocích, který je nabitý rituály, starými zvyky a vnitřní prací na tom, abychom co nejlépe prožili svatou dobu a využili vesmírné energie „mezičasí“ k nasměrování svého kormidla směrem k dobrému, úspěšnému a požehnanému novému roku. Vyrážíme už za pár dní!!

Zajistěte si průvodce po Dvanácti vánočních nocích! » Zde «

Přeji krásné a požehnané svátky!

Terez♥

„Jsem Měsíční matka (Moon Mother©), průvodkyně rituály a ženskými kruhy. Přináším inspiraci na cestě zpátky k sobě a k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře