Jarní brána světla – Rovnodennost jako kosmický portál

O tom, že světlo i stín je naší nedílnou součástí. Dej svému stínu jméno a bude se ti s ním lépe mluvit.


Přijmi svůj stín a staň se celistvou bytostí.

Když komunikujeme se svým stínem…

Stín je něco, co potlačuješ, co si nechceš připustit, bojuješ ze všech sil, aby neprosáklo, že jsi taková a maková a aby to ostatní nezjistili. Ze svého stínu máme případně traumata, protože se pojí k našemu ranému dětství nebo silným událostem našeho života.

Medicína pro můj stín.

Stín je ale bytost jako jsem já. Roste a kvete do sebevědomí, když mu někdo věnuje pozornost, vzteká se a chřadne, zlobí a upozorňuje na sebe jako malé dítě, když se jej snažíme přehlížet.

Naše vnitřní světlo a stín, to je jako dva sourozenci. Dvojčátka. Narodily se spolu ale jedno z nich je protěžované, objímané, pěstované a milované. Naše Světlo. Ty skvělé stránky naší osobnosti, které naši vychovatelé označili, jako „dobré“.

Stín je smutné, zanedbávané dítě. Jen díky Stínu však může zářit Světlo! Protože Světlo vidíme pouze pokud je vedle Stín. A tak nevědomky říkáme: „Podívej, jak je Světlo hodné a poslušné, to ty jsi, Stíne, pořád takový neposeda a křikloun!“ V horším případě říkáme také: „Nemám tě ráda!“

Stín žije životem odstrčeného a zraněného dítěte, které se jednoho dne přestane snažit upoutat pozornost a lásku rodičů a vyvede něco nečekaného.

Je lepší pěstovat a milovat Světlo i Stín stejně. Je lepší poznat oba dobře, aby nás potom nepřekvapilo něco, co třeba nebude už možné zvládnout.

Obejmi svůj stín a přijmi jej jako něco stejně dobrého a užitečného.

Příklad: Těžké životní situace zvládneš jen za pomocí vzdorujícího a rebelského Stínu. Když zůstaneš v běsnícím davu sedět jako „hodná holka“, ušlapou tě.

~*~

Poselství Jarní ronovnodennosti.

Jarní rovnodennost je okamžik na cestě ve spirále roku, kdy se otevírají široké brány vědomí směrem k přijetí stínu naší duše. Je to období, kdy se vesmír otevírá a nabízí nám velmi silnou energetickou vlnu, pozvánku ke spolupráci, abychom se stali celiství a přijali tak skutečné úkoly naší duše.

Na jarní rovnodennost je zásadním dnem vyrovnání a srovnání sil uvnitř nás. Energii, kterou bychom spotřebovávali na souboj světla a tmy nyní životně potřebujeme na znovunapojení na rezervoáry naší nejširší kapacity jakožto duše a bytosti. 

Světlo směřuje vzhůru a stín představuje naši sílu pro toto stoupání. Je čas znovu propojit oba póly. Nastává JARNÍ ROVNODENNOST.

Energie, která pramení s kosmického portálu. Jarní rovnodennost je kosmická událost.

Je třeba oddělit se od nepodstatného. Vzdát se iluzorních potřeb, kterých je tím víc, čím nešťastnější a odstrčenější je náš Stín. Je to proto, že ze všech sil vyskakuje a bojuje o pozornost našeho ega. Zesílené potřeby a vyžadování je způsob, jak uspokojit zranění a nedostatek lásky a důvěry.

Jen si vybav, jak reagují děti. Když je přehlížíme, umlčujeme a usměrňujeme, tím víc zlobí, křičí a vymýšlí kraviny. Těmi se jen snaží upoutat naši pozornost. Je třeba dát jim prostor pro uvolnění energie a také prostor pro přijímání lásky a pozornosti.

Je čas milovat obě děti stejně. Je čas přijmout a pozvat na svůj láskyplný klín Světlo i Stín.

Přijetím Stínu vytváříme celistvost a přijímáme sílu, kterou nyní potřebuje jak planete Země, tak naše lidské společenství.

Přichází čas, kdy se ukáže, jak jsme na sobě pracovali. To, co jsme léta trénovali je třeba nyní upotřebit. Velikost a šíře ducha. Práce s emocemi a nezneužívání mocné tvořivosti mysli. Jde o velké sebeovládání. Jde o schopnost plynout na vlnách intuice, přijímat a transformovat pohyby vnějšího proudu událostí a zároveň zůstat paní svých emocí a mysli.

Jarní rovnodennost je kosmický portál.

Kosmický portál jarní rovnodennosti se letos otevře 20.3. 2020 ve 4:50 hodin. Slunce vstoupí do znamení Berana. Tento okamžik je skutečným začátkem. Je to okamžik iniciace – prvního nádechu, prvního kroku. Nese silnou energii nového počátku.

Meditace a rituály jarní brány světla

Jak můžeš tuto energii využít?

  • Vyjdi ven a propoj se s tím, co se děje v přírodě. Všímej si vůní, teploty, pučících stromů a keřů. Propoj se se svou radostí a energií archetypu Panny.
  • Jdi do meditace a spoj se se svou duší. V tichém okamžiku se ptej sama sebe na jakém prahu transformace se právě nacházíš.
  • Vytvoř si pro sebe chvilku a setkej se se svým stínem. Dej mu jméno a přijmi jej ve své milující náruči. Vybav si, jakou sílu pro tebe představuje. Přiznej si, ve kterých situacích by ses bez něj neobešla.
  • Vytvoř si oltář jarní rovnodennosti. Můžeš na něj položit šátek jasných jarních barev a významné předměty, které ti připomínají energii a kouzlo tohoto jarního období. Nezapomeň si přidat silové předměty, které tě mají doprovázet na tvé cestě duše.
  • Připrav si rituál, ve kterém propojíš všechny tyto prvky v jeden posvátný okamžik. Můžeš se také připojit k některému z živých rituálů prostřednictvím internetu.

O rituálech kola roku krásně mluví Veronika Lukáš Velehradští ve videu pro kongres Posvátné rituály pro život. Pokud jej máš, koukni se na jejich video a nech se inspirovat.)

S láskou

Tereza.

P.S. Trénuj dál své duševní schopnosti a udržuj se v radosti. Věděla jsi, že radost je emocí silné imunity?

„Jsem Měsíční matka (Moon Mother©), průvodkyně rituály a ženskými kruhy. Přináším inspiraci na cestě zpátky k sobě a k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře