Posvátný úklid #1 – Třídění, jako první krok k budování domácího chrámu (+ video).

Fascinuje mě, co udělaly posvátné a rituální prvky, které jsem přidala k běžnému uklízení. Můžeš dělat, co většina žen dělá – tj. uklízet do zblbnutí, nebo můžeš BUDOVAT DOMÁCÍ CHRÁM.

Třídění je důležité pro tok energie v domácnosti. Zvolte si druh energie, kterou se chcete obklopit?
Třídění je prvním krokem k Posvátnému úklidu.

Koupili jsme velmi starý dům a zrekonstruovali ho. Zážitky, které v něm mám, setkání s jeho energií a nutkavá potřeba mít možnost tuto energii změnit mě zavedla k nejrůznějším technikám posvátného úklidu a čištění prostoru.

Poznala jsem, že uklízet se dá mnoha způsoby a já jsem si zvolila vědomý způsob, který propojuji s rituálními prvky, proto používám termín »POSVÁTNÝ ÚKLID«

Živý nebo mrtvý prostor?

Je velký rozdíl, čím svůj dům či byt naplníš. Budeš-li v něm mít živé květiny, čerstvý oltář, používané věci a milované předměty na poličkách, bude z něj sálat energie radosti a podpory.

Pokud jsi zjistila, že se tvůj domov stal postupem času tak nějak přehlcený, že je spíše skladištěm nepotřebných věcí, nebo galerií dávných vzpomínek, nebude tvému propojení s živou přítomností sloužit moc dobře. Je možné, že v takovém prostoru potom cítíš spíš tíhu, je ti nepříjemně, protože je neustále třeba uklízet, jsi zahlcená a nemůžeš se soustředit.

Živé vztahy v živém prostoru

S každou věcí máš určitý vztah. Jak se cítíš, když jsi s nějakou věcí v kontaktu? Jde ti energie nahoru nebo dolů?

Věci, kterých se často dotýkáme jsou mnohem živější a spokojenější. Většinou fungují dobře dlouhá léta, my na ně spoléháme a dělají nám radost.

Věci, které jsou zaprášené vzadu v policích, na dně krabic, pod postelí nebo zapomenuté na půdě jsou nešťastné, smutné a mrtvé. Nemají skoro žádnou energii a v našem prostoru nás zatěžují. Plíživě nás připravují o energii.

S kolika věcmi jsme schopni udržovat dobrý vztah?

Kolik věcí můžeme kolem sebe mít abychom se mohli těšit z jejich živosti, aby nás mohly podporovat, pomáhat nám a zvedat nám energii?

Pokud vlastníš víc předmětů, než s kolika můžeš mít živý vztah, je čas třídit, sestro!

Třídění jako cesta sebepoznání

Třídění nepotřebných věcí je skvělá záležitost, pokud cítíš, že potřebuješ oživit svůj domov. Třídění je také vnitřní proces sebepoznávání a má výrazný psychologický rozměr. (O tom ještě bude řeč.)

Proč věnovat energii třídění?

  • Když si uklidíš ve svých věcech, ucítíš svěžest a novou energii svého prostoru.
  • Dobře vytříděná domácnost je potom velmi snadná na úklid.
  • Se zanesenou domácností se zbavíš také vnitřního pocitu přehlcenosti a bezmocnosti.
  • Tříděním trénuješ svou schopnost rozhodnout se. A když se umíme rozhodovat, získáváme tím lepší sebevědomí. Je to úžasné. Od úklidu k lepšímu sebevědomí!
  • Vyklízení ti pomůže vypořádat se s minulostí a rozhodnout se pro novou budoucnost. Ano, to vše se konzervuje ve věcech, kterými se obklopujeme.
  • Zbavíš se strachu, že na tebe něco někde vyskočí (to se týká papírů a dokumentace).
  • Staneš se královnou prostoru, ve kterém se bude všem dobře dařit. Lidem, zvířatům i květinám.

Věci, které nepoužíváš a nemiluješ, vyhoď.

Věcem, které se rozhodneš si nechat – najdi místo.

~*~

Na Facebooku, ve skupině Budování domácího chrámu můžeš získat další dávku inspirace a postupně proměnit svůj domov na Chrám pro duši, rodinné lázně nebo místo pro prosperitu a lásku. Přidej se ještě teď! Těším se tam na tebe!

S láskou

Terez♥

P.S. Další díl seriálu najdeš TADY: Posvátný úklid #2: Jak se pustit do třídění a jak ho také úspěšně dokončit.

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře