Posvátný taneční rituál: „Hadí tanec“ je úplňkový zázrak.

Milé ženy, ráda bych s vámi sdílela jednu opakující se zkušenost.

Jsem tanečnice a mám pravidelná vystoupení. Ne vždy se mi ale „chce“ a občas vyloženě nejsem naladěná na to, abych někde ukazovala břicho a ještě se schovaná pod velkým večerním make-upem tvářila, že „tak je to v pořádku“.

Nechci vás mást – já tanec miluji. A také miluji vystupování. Ale někdy mám zkrátka pocit, že mezi mou všední realitou – doma s dětmi – a tím okamžikem, kdy zazní hudba a já vplouvám na plac, vězí obrovská vzdálenost. Někdy se zdá, že z tepláků do kostýmu vede desetikilometrová cesta do prudkého kopce.

Ale!

VŽDY, když se do toho obuju a vykročím, zakouším postupnou, až magickou proměnu. Líčení a česání, příprava kostýmů s dětmi je snad celodenní úkol. Cesta do Prahy, auto, autobus, metro… jako bych svůj make-up sotva unesla… Pak nádech, narovnat, vstupuji do kavárny (jenom stálí hosté tuší, co tam budu dělat). Vůně vodních dýmek a rytmy orientu… v šatně do kostýmu, zvýraznit líčení a předat hudbu.

Jakmile je za mnou první vstup, už jsem někdo jiný. Moje ladění se o poznání změnilo a upřímně by mě zajímalo, jak moje aura vypadá teď… Nebo ještě počkejte, zajímalo by mě, jak bude vypadat moje aura po čtvrtém vstupu a na cestě domů.

Protože když se na sebe dívám do mihotavých odrazů v metru, je můj výraz dramaticky odlišný od toho, který jsem viděla po cestě tam.

Ve službě kráse

Vidím jiskru v oku, jakákoliv únava je ta tam. Poutám pozornost, cítím se blaženě a jsem zralá na další tančení – co na tom, že je půlnoc!

To mě přivádí na myšlenku o tom, jak by to se mnou vypadalo, kdybych nejezdila tančit. Víte, ono to, že se občas musím hodit do gala – top gala – mě vlastně docela drží od totálního zchátrání. 🙂

Nebýt tancování, možná bych si zkrátila vlasy. Z tepláků bych se možná vysvlékla jenom kvůli vyprání a kdo ví, třeba bych už dávno brala prášky proti depresi.

Mluvím tu nadneseně, ale skutečnost je taková, že tancování dělá v životě ženy opravdové zázraky.

Tanec jako rituál žen

Není to žádná novinka, že ženy tančí. Ženy tančily vždycky, od pradávna a tanec byl jednou ze základních dovedností chrámových kněžek. Tanec není primárně určen pro oči mužů, za účelem svádění ani za účelem uměleckého dojmu. Tanec je záležitostí duchovní praxe, pravidelného propojování se se svou ženskou duší, terapeutický prvek, který nám umožní se přeladit na měkčí ženské frekvence a tanec je také… jak to jen nazvat…

„Základní údržba ženského systému“

Tancem vyjadřujeme své emoce.

Tancem UVOLŇUJEME své emoce.

Tanec změkčuje naše vnitřní naladění.

Tanec rozpouští BLOKY fyzického i duchovního a emočního těla.

Dokud žena tančí, je odolná proti depresi a trudomyslnosti.

Tanec je cesta k rozproudění šťáv naší smyslnosti, technika, která pomáhá navrátit se a lépe se zacítit ve svém těle.

Tanec působí jako afrodiziakum. Pro muže i pro ženy.

Tanec má nespočet podob a já jej rozděluji na dva základní.

 1. Intuitivní tanec. Ten je velmi individuální, slouží k vyjádření naší duše, ke komunikaci s naším podvědomím.
 2. Estetický tanec. Ten slouží k rozvíjení krásy těla, ladnosti a celkové kultivaci pohybu. Je to hra se zrcadlem, kdy opakujeme a změkčujeme pohyb dokud se v něm necítím dobře. Díky tréninku naučených pohybů a tanečních technik nám roste sebevědomí a učíme se lépe přijímat samy sebe. Je to úžasná terapie.

„Snake dance“ – Hadí tanec – dávný rituál žen

Hadí tanec je něco, co by sis měla, sestro také dopřávat. Pravidelně. Zde je tip na celý rituál, který způsobí ve tvém systému obrovské změny. Dopřej si ho!

 • Rituál je víc, než jen tanec.
 • Budeš se po něm cítit jako bohyně.
 • Vše malicherné a rutinní se promění v prach, zůstane jenom záře hvězd v tvých očích.
 • Taneční rituál ti pomůže propojit se se svou vnitřní Divou, archetypem mocné, neodolatelné bohyně.
 • Získáš také nekonečný nadhled a pocítíš hlubokou spokojenost.
 • Propojíš se se svým posvátným ženstvím.
 • Změkčíš ztuhlost a bloky na svém těle i na své duši.

Postup RITUÁLU:

 1. Vyhraď si hodinku, která bude jenom tvoje. Ideálně, když děti spí, jsou ve školce nebo pošli všechny na malý výlet.
 2. Hudba. Zadej si do youtube vyhledávání něco jako „belly dance music“ a najdi si hudbu, která ti dobře zní. Můj tip je například toto: Yearning od Raula Ferranda, nebo Aaja Bahon Me. Ale vybrat si můžete cokoliv se ti líbí. Třeba Desert rose od Stinga!
 3. Dopřej si výraznější líčení. Buď nádherná a neboj se toho. Toto je rituální líčení!Postav se před zrcadlo, setkej se sama se sebou a namaluj se tak, aby ses cítila neodolatelná. Můžeš si dát večerní líčení s výraznýma očima, nebo se namalovat jako indiánka či jakkoliv si představuješ líčení chrámové kněžky. Líčení je důležitou součástí rituálu.
 4. Vlasy si rozpusť. Ideálně si je umyj a vyfoukej, ať ti dělají radost. Tančíme i vlasy!
 5. Obleč si něco, co zvýrazní pohyby boků: uvaž si kolem nich šátek, nebo si přes legíny obleč krátkou sukýnku. Můžeš si ale obléci cokoliv, v čem se ti bude dobře hýbat a v čem se budeš cítit krásně a žensky. Klidně si vyhrň topík, ať je vidět bříško!
 6. Pusť si hudbu a začni se ladit. Jestli ti hudba sedí, nastav si ji na opakování stále dokola, aby tě konec písničky nerušil. Jakmile se do tančení ponoříš, nebudeš chtít skončit.
 7. Začni vlnivými pohyby paží, boků, jednoduchými kroky, abys procítila prostor. Hadí tanec může vypadat velmi elegantně, vlnivě, měkce. Neboj se zabrat celý pokoj jen a jen pro sebe. Setkej se s každou částí svého těla a oslav její krásu. Miluj své tělo a každý svůj pohyb. Užívej si, jak se cítíš.
 8. Vnímej, jak se v tobě probouzí bohyně. Buď omámená svou vlastní krásou.
 9. Na konci, až budeš vytančená a spokojená, dej si něco dobrého k jídlu. To kvůli uzemnění. Je to dokonalý závěr rituálu.

3 tipy pro rituál

 1. Vyzkoušej si tanec se zavřenýma očima i tanec před zrcadlem. Jak se cítíš? Jaký je rozdíl ve tvém prožívání?
 2. Důležité je USPAT SVÉHO VNITŘNÍHO KRITIKA.
 3. Když si budeš rituál dopřávat pravidelně, například při úplňku, udělá to obrovské změny ve tvém cítění ženství a radosti v těle. Zkus to!

Je možné, že se po tanečním hadím rituálu budeš chtít milovat! Právě jsi rozpustila mnohé bloky a ztuhlost ve svém těle. Šťávy začaly proudit a ty jsi se otevřela.

Taneční rituál je víc než jen tanec

Tanec je fajn. Tanči, kdykoliv se potřebuješ uvolnit, naladit, zahnat ztuhlost těla nebo mysli.

Ale taneční rituál – posvátný hadí tanec – ten si dopřávej s dávkou pozornosti ke všem jeho částem a dej si čas, abys jej mohla prožít a strávit.

Přeji nádherné prožitky!

S láskou Terez♥

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře