oheň

Síla úplňku v beranu, Oheň a Tvé záměry do temného období roku.

V tomto období se potkávají události spojené s přechodem ze světlé do tmavé půli roku (podzimní rovnodennost) a právě říjnový úplněk v beranu. Jistě i vy pociťujete změny v přírodě i svém životě – zejména po hektickém září. S rovnodenností se začínají noci prodlužovat a bude to takto trvat až do bodu Zimního slunovratu, kdy máme nejdelší noc a nejkratší den. 

JAK MŮŽEME VYUŽÍT BERANÍ ENERGIE?

Jednoznačnou výhodou berana pro začátky jakéhokoliv projektu či realizaci našeho záměru (ať již v životě pracovním či osobním) je jeho ohnivá energie. Je to nejen oheň, ale veškerá ambicióznost, tvrdohlavost, vnitřní síla a odhodlání. To jsou kvality, které k prosazení něčeho nového velmi potřebujeme.

Já bych vaši pozornost ale ráda nasměrovala k tomu, že beraní energii můžeme, kromě výrazného posílení v začátcích projektů ve vnějším světě, využít i pro začátky naší vnitřní práce. Vemte si, že nás čeká více než pět měsíců tmy a chladu. To je ohromná příležitost pro vnitřní ponory a zažehnutí našeho niterného světla. 

Zaměříme se tedy teď na beranův element Ohně, ale pokud tě volá iniciační energie berana a chceš se naučit vhodné rituály, můžeš se o něm naučit v kapitole Úplněk v Beranu v programu Tajemství dvanácti úplňků >> TADY.

Pokud jste si neudělaly přechodový rituál v období podzimní rovnodennosti, mohly byste přijmout právě úplněk v beranu jako čas pro zvědomění a přijetí začátku tmavé části roku. 

rituál, oheň
Posvátná práce s elementem Ohně mi přináší radost, nový žár, důvěru v sílu zaměřené pozornosti. Zatímco element Vzduchu je všude (moje povaha), síla Ohně je vždy koncentrovaná do jediného bodu.

INSPIRACE A SÍLA OHNĚ

Připrav si malý osobní rituál!

Připravte si prostředí, kde se cítíte dobře a kde si budete moci udělat malý osobní rituál. Hezký koutek doma či venku. Záleží, co je vám bližší. V domácím prostředí bych vám doporučila použít červenou barvu (symbolizuje ohnivou energii berana) – deku, polštářky, šátek, kameny, oblečení, svíčky, … Pro práci venku bych si určitě nachystala ohniště a celé bych to realizovala večer.

Záměr je to, co dělá z rituálu skutečně funkční nástroj magie.

Nejdůležitější je vždy práce se záměrem. Dopřejte si čas na pojmenování aktuálního tématu a konkrétního cíle, ke kterému budete v rituálu směřovat. Ptejte se samy sebe – co v mém životě v rámci tmavé půlky roku začíná? Co teď potřebuji zažehnout? Kde mi chybí jiskra a inspirace? Jaké téma mne volá, abych mu v následujících týdnech a měsících věnovala svou pozornost? Na jaká témata si chci uvnitř sebe posvítit? 

Spočiňte chvíli v klidu, zameditujte si nad vyřčenými otázkami a vyčkejte, co vám přijde jako odpověď zevnitř. Zapište si do deníku či na vision board, co je pro vás nejdůležitější. Čemu se chcete věnovat dále.

Svíce pro rituál.

Zapalte oheň či vámi vybranou svíci, jako symbolický krok pro podporu svého vnitřního ohně – tedy životní energie v těle. Plameny v ohništi či zapálená svíčka symbolizují vnitřní motivaci a drajv žít a konat. Nasajte do sebe tuto kvalitu – žár a světlo. Použijte energii ohně pro výživu sebe v období introspekce a vnitřní práce. Svíčku si můžete pravidelně zapalovat v následujících dnech a připomínat si, kam chcete vést svoji pozornost. Jaká témata chcete dále rozvíjet či řešit. 

Jak rituál zakončit:

Na závěr oheň uhaste a poděkujte. Můžete se také propojit přes chodidla se Zemí a prodýchat linii jádro planety země – chodidla – střed těla – hlava a zpět. Velmi to pomáhá pro uzemnění a stabilizaci celého energetického systému po jakékoliv vnitřní práci. Ukliďte prostor, kde jste rituál prováděly a následně si dopřejte odpočinek.

Přeji vám krásný a magický čas tohoto úplňku, mé milé! Těším se, v čem nás beran podpoří tentokrát!!

P.S.

Práci s ohnivým elementem můžeš aplikovat na všechny lunární dny a úplňky i novoluní kdykoliv, když jsou v jakémkoliv ohnivém znamení. Ohnivá znamení jsou také BERAN, LEV A STŘELEC.

Nauč se ještě lépe využívat energii Luny a dvanácti znamení zvěrokruhu pro své nádherné rituály a staň se součástí programu Rituály dvanácti úplňků. Je to celoroční program, kde se dozvíš veškeré informace, návody a astrologické a energetické souvislosti pro dvanáct znamení zvěrokruhu a lunární energii. Více informací najdeš >>TADY.

Ritualuna
Online program Rituály dvanácti úplňků pro moderní Měsíční ženu, kněžku, tvůrkyni života v cyklickém plynutí.
Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře