Posvátný úklid #5 Papíry, letáky a dokumentace – ZBAV SE JICH!

V pátém dílu ze seriálu o Třídění v rámci posvátného úklidu se podíváme na zoubek všem papírům ve Tvé domácnosti. Video najdeš na stránce Rituály proti všednosti na Facebooku.

Jaké jsou emoce spojené s papíry a dokumentací?

Co myslíme „papíry“?

Papíry jsou něco, co se v každé domácnosti vrší na ledničce, u schránky, v koši na časopisy, na stole, poličkách i zásuvkách. Ne všechny je nutné skladovat.

Patří sem letáky, výpisy, časopisy, návody k použití a účtenky, záruční listy a materiály z kurzů.

Je třeba, aby naplnily svůj účel a potom je vyhodit! Kdo z nás to však dělá důsledně? Většinou máme tendenci „ještě chvíli se je RADĚJI nechat“. Bojíme se.

Jsou naší kotvou na systém, úřady a instituce, které potvrzují kým jsme a jestli jsme způsobilí a „v pořádku“.

Co představují papíry v energetickém poli naší domácnosti?

Účelem papírů je něco nám připomenout, shrnout či zpřehlednit, dát nám záruku (ty samozřejmě schováváme), něco nám zaručit, nebo potvrdit, atd. Jiné papíry nás vyzývají k akci. A tyto je obzvlášť nutné udržovat pod kontrolou, protože jsou hrozně hlučné a berou nám nejvíce energie.

Energie papírů je agresivní tím, že v nás vzbuzují neklid. Neklid zda nemáme nějaké pohledávky vůči úřadům, institucím a systému. Protože i vyřízené papíry nás podvědomě znejisťují a nabádají ke kontrole, zda je to skutečně vše v pořádku, nebo jestli „k tomu musím ještě něco dělat“.

Proto všechny papíry ukládejte na jedno místo, vyřizujte pravidelně a nenechte jimi zaplavit svůj domov a mysl.

Jak zkrotit papíry?

Vyčleňte si na jejich vyřízení a likvidaci konkrétní den a vrhněte se na to najednou. Postupujte podle tohoto plánu:

  1. Nejprve, rovnou do koše, vyhoďte všechny letáky, staré časopisy, útržky, výstřižky a poznámky. (Podle mě už teď budete cítit, jak se vám dýchá lehčeji).
  2. Na hromádku si dejte papíry, jejichž účelem je si je přečíst. Dopisy, newslettery, oznámení atd. Přečtěte a vyhoďte.

TIP:

Papíry z této kategorie recykluji tak, že jedním tahem přeškrtnu jejich textovou část a druhou stranu, pokud je volná, tak využijí děti na malování.

3. Kategorie, kterou si připravte na hromádku jsou dokumenty, které je třeba přečíst a nějak na to potom reagovat. Ty si nech až nakonec.

Nejdřív si udělej energii vyhozením letáků a časopisů. Potom zlikviduj kategorii č.2 a nakonec se hned vrhni na vyřizování hromádky č.3. Po třídění by ti měla zbýt pouze jedna hromádka a tu vyřiď co nejdřív. Zavolej, kam je potřeba, zaplať, co čeká na zaplacení.

Jak uskladňovat papíry

Doporučuji, aby každý člen domácnosti měl POUZE JEDNU SLOŽKU na všechny papíry.

Nedovol, aby se papíry nekontrolovaně šířily po celé domácnosti!

Proč jen jednu složku? Ano, jednu složku, kterou můžeš ukládat nastojato, protože jedině tak zabere opravdu nejméně místa. Všechno pohromadě, protože je to zároveň skvělý způsob, jak ji mít stále aktualizovanou. Když hledáš jednu věc, třeba nějakou smlouvu, musíš projít i všechno ostatní, takže její obsah přirozeně třídíš.

Více se o Posvátné úklidu, energii prostoru, Fang-Shui, KonMari, rituálech pro šťastný domov a manifestaci skrze uspořádání domova bavíme ve Facebookové skupině Budování domácího chrámu. Přidej se také!

S láskou Tereza♥

Ritualuna Tereza Bošková Domácí chrám
Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře