Jak ve svém životě podporuji to, co je pro mě důležité?

Často se stává, že když už mám vyjasněné své hodnoty a vím, jak si přeji, aby podle nich vypadal můj život, tak ale nevím jak to vlastně podpořit a požehnat tomu. Pokud ti to něco připomíná, mám pro tebe tip!

Jako kněžka Luny pracuji s lunární cyklickou energií, která – když budeme hovořit jen o opakujících se úplňcích – zjistíme, že než oběhneme celý lunární rok, podporují úplňky postupně všechny zásadní oblasti života běžného smrtelníka.

Jak se to děje?

Každý měsíc stojí úplňková Luna v jiném znamení zvěrokruhu. Toto znamení jakoby žehná svou energií světu lidí, rostlin a zvířat a posílá na Zem určitý druh energie, který jednoduše aktivuje určitý okruh témat.

Například:

Úplněk v Beranu pumpuje svou energii do témat jako jsou nové začátky, rozžehnutí vášně, životní vitalita nebo pracovní nasazení.

Úplněk ve Vahách zase zásobuje oblasti jako je Láska, krása, harmonie vztahy a komunikace.

Panna se zase stará o aktivaci Zdraví (tělo v cajku), úklid a uspořádání domova (prostor v cajku), řešení problémů spíše rozumem než citem a třeba také hospodaření (s energií a financemi). Panna prostě vyžaduje, aktivuje a poskytuje smysl pro řád a pořádek.

A jak toho využívám?

Prostě se svezu po energiích, kterou tu jsou. Jako správný surfař si počkám na tu vlnu a naskočím na ni. Takže neplavu proti proudu, nelamentuju nad tím že teď něco nejde, protože tom teď není žádná energie – není ten správný čas, a podívám se na to, do čeho energie proudí a které oblasti života a témata jsou aktivována sama o sobě. Potom tu energii zpracuji pomocí záměru a pozornosti. Vytvořím rituál, opakuji si meditaci s jedním tématem, nebo si postavím Grid. Prostě nasměřuji tu energii do jednoho místa, do tématu, události nebo záležitosti, kterou chci podpořit. Třeba vyjasnění vztahů v rodině. Zklidnění tempa pro kvalitnější čas s dětmi. Nebo pro růst podnikání.

Jak dlouho má cenu čekat?

Luna je skvělá učitelka o trpělivosti, míře a načasování. Podívejme se teď na „větší obraz“ toho všeho. Luna plynule prochází fázemi. Zároveň, jak putuje po obloze, prochází sférami dvanácti znamení. Takže vždy má tyto dvě kvality: a) fázi cyklu a b) stojí v konkrétním znamení zvěrokruhu, které je patronem určité životní oblasti.

Když se to spojí, začneme teprve chápat potenciál lunární síly.

Měsíc v prví čtvrti a ve znamení Kozoroha bude přinášet krize a zlomy v kozorožích pragmatických tématech (kariéra a postup, finance, materiální zajištění). A je to tak, protože čtvrtměsíce vždy přinášejí napětí a krize, jde jen o to, do jakého zrovna tématu (podle znamení) se to projektuje.

Potřebuješ jen lunární kalendář. 🙂

A jak to tedy dělám já? Žiju svůj život poctivě a vědomě pořád. Ale když se Měsíc mihne kolem úplňku nebo novoluní, vždy kouknu v jakém bude zrovna znamení a podívám se do svých záležitostí, jestli by mě to znamení zrovinka nedokázalo více podpořit. Pak se podle toho zařídím. Jsem ritualistka, takže sestavím a načasuji rituál, udělám si sedmi-fázovou meditaci a nebo si „jen“ napíšu seznam priorit. Cokoliv, co zaměří mou pozornost.

Naštěstí nemusím celý rok čekat na jeden úplněk v Beranu, ale můžu si počkat na lunární den v beranu, který nastává každý měsíc. Počíhám si a když chci řešit beraní témata, načasuji si své rituály a meditace na období, kdy je Luna v Beanu. Tu příležitost budu mít každý měsíc na 2-3 dny.

Úplňky a novoluní v daném znamení jsou však za rok vždy jen jednou a tak si je nikdy nenechám utéct. Mají taky daleko větší sílu, než je síla lunárního dne. To ale nevadí! I to se počítá. Surfař říká, lepší malá vlnka, než žádná vlnka!

Co kde najdeš?

O fázích Měsíce a o tom, v jakém znamení právě stojí, se pohotově dozvíš v lunárním kalendáři. (Já používám ten od Krásné paní. Asi bys ale potřebovala vědět, jaká témata se pod vlivem znamení probouzejí, že? No… můžeš si přečíst pár knih, všechno to v nich je.

Anebo jestli spěcháš, chceš jen výcuc a předžvýkanou esenci opatřenou praktickými poznámkami… Můžu tě provést. Tím, že tyhle věci praktikuji, mám i široký arzenál způsobů, které při oslavách úplňků můžeš použít. Meditace, vizualizace, videa, kde na tebe mluvím a nemusíš tolik číst, a taky přehledné rozkrokované rituály, které zvládneš i sama podle návodu.

Abych sesumírovala všechno co používám a co vím o síle Luny, nachystala jsem online školu lunárních rituálů. Říkám jí Rituály dvanácti úplňků.

Koukni a uvidíš, třeba ti bude k ruce.

https://terezaboskova.cz/program-ritualy-12-uplnku/
Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře