Kněžka všedního dne

Tři Hvězdy pro krásné Rituály – jak začít a pochopit proces.

Dělat rituály může každý. To ano. Ale každý bude mít jiné výsledky, jinou hloubku, do které se noří a jiné naladění, které tvoří realitu. Pojď se se mnou podívat na tři záležitosti, které jsem nazvala Tři Hvězdy a které ti pomohou ujasnit si, jaký typ ritualistky bys mohla být, nebo jsi právě TY.

1☽✭ Ujasnit si, jestli je pro Tebe rituál Osobní modlitba, Oslava, nebo Mystický proces.

Všechno je v pořádku. Ale je důležité, abys věděla, jak to máš ty. Je v pořádku, když se to u Tebe promění. Pojďme se na to podívat:

Rituál jako modlitba.

Rituály, které řadím do takové příjemné kategorie „Ritual Selfcare“, čili rituál jako péče o sebe, je moc milý způsob, jak s rituály začít a nikdy je už neopustit. Rituální sebepéče (i na eshopu jí věnuji samostatnou kategorii produktů, protože vnímám, že je důležitá!) by měla patřit do sebeláskových procedur každé ženy a je naprostou nezbytností pro Vědomé ženy, které jsou na Cestě.

Rituál jako modlitba ti pomáhá vytvořit prostor na zastavení se ve svém středu, uvnitř srdce, vrátit se do vnitřního nastavení, ve kterém chceš fungovat a tvořit.

Tipy na takové rituály:

 • Čajový rituál (pro meditační zklidnění).
 • Zastavení u oltáře (modlitba, naladění, zvědomnění)
 • Pozdravení živlu (při setkání s jedním ze čtyř živlů se na něj napojit, poděkovat či poprosit o něco, co je pro Tebe zrovna aktuální.)
 • Koupelnový rituál (pro láskyplné naladění se na tělo, sebe sama a potěšení. Uvolnění, setkání se sebou, výživa vlastní pozorností.)
Rituály Luny podle Terezy Boškové
Rituály Luny.

Rituál jako Oslava

Ano, rituál je nádherný způsob, jak něco oslavit. Oslavné rituály jsou vědomým zastavením a uctěním životního prahu, završení procesu nebo poděkování duchovním silám za pomoc.

Oslavné rituály jsou krásné s dětmi, propojují rodiny protože dodávají posvátný prvek i tam, kde v současné době známe maximálně společný přípitek 🙂

Rituálem můžeme oslavit nové roční období (oslavit slunovrat či rovnodennost a prožít tak hlubší propojení s přírodními cykly), svátek v kole roku (1. máj, Dušičky, Hromnice, …) nebo důležitý okamžik v životě – třeba maturitu, přijetí na školu, přijetí rozhodnutí, odchod ze zaměstnání, stěhování do nového atd.

Mám zkušenost, že rituální oslavy v rodinném kruhu jsou neopakovatelnými okamžiky propojení členů rodiny, které tmelí její členy nečekaným způsobem. Poslechni si, jak vnímám například Rituál pojmenování a přivítání dětí »ZDE«.

Ritualuna
Tereza Bošková

Rituál jako (začátek či konec) mystického procesu

Tento typ rituálu vyžaduje zkušenost. A z mého života vím, že když děláš rituály a poctivě kráčíš jejich duchovní cestou, tak se tam postupně přirozeně dostaneš.

Při těchto rituálech otevíráme astrální prostor, kde dochází k přepisům a přenastavování. Je třeba absolutní vnitřní disciplína, protože každá myšlenka v tomto procesu má dopad. Důležitá je také důslednost ve vymezování a udržování rituálního prostoru, je třeba poctivě a s hlubokou úctou volit své duchovní průvodce, velmi jasně stanovovat záměr rituálu, mít dobře propojenou mysl, srdce a tělo.

Ze zkušenosti vím, jak moc důležité je uzavření rituálu a propuštění duchovních sil (i když jsou to „jen“ živly).

Tyto rituály mohou také souviset s klasickou magií a já za sebe říkám, že je nedělám 🙂 Nechávám se jimi provázet a vybrala jsem si průvodkyni, která používá magii jako nástroj propojení, nikoliv tvoření. Protože Magie pracuje s vůlí a příkazy, jež mohou pramenit v Egu. (To už je složité, tady to necháme 🙂

V každém případě Když mi píšete, že byste chtěly přivolat lásku konkrétního muže (to už je magie, která ovlivňuje vůli druhé osoby), nebo podobné věci, tak vám nemohu sloužit 🙂

Kněžka všedního dne
Ritualuna.

2☽✭ Naučit se ryze praktické techniky (třeba vykuřování nebo bubnování) a seznámit se se svými rituálními předměty.

Když budeš zběhlá a vycvičená v praktických technikách, jako je zakládání rituálního kruhu, oslovování živlů či božstev, bubnování, zpěv manter, chrámový tanec, práce se symboly, vykuřování, techniky žehnání atp, budeš se při rituálu moci soustředit na vnitřní naladění, propojení a v neposlední řadě na vnímání ženy/člověka, kterou rituálem provázíš.

Pokud si rituál děláš sama, pak lépe čteš znamení a všimneš si poselství, která ti během rituálu chodí.

Jednoduše řečeno, zvládnuté techniky ti umožní se UVOLNIT. To považuji během rituálu za velmi důležité, protože jen uvolněným tělem kněžky může proudit inspirace, energie a inspirovaná moudrost, která následně vede rituál. Ano, ta inspirovaná moudrost vede. Kněžka se odosobní a pustí se své vlastní vůle. Měla by být schopná nechat energii proudit.

S čím můžeš začít?

 • Bubnování (je to skvělý způsob jak si zvednout náladu i očistit prostor!)
 • Zpěv manter (nádherná praxe, která pozvedne energii a může se ti hodit nejen během rituálů).
 • Vykuřování (hodí se osvojit si několik způsobů vykuřování a očisty prostoru posvátným dýmem. Když budeš dělat rituál venku, potřebuješ silné vykuřovadlo jako je kadidlo nebo bílá šalvěj, ale když provázíš rituálem těhotnou ženu, budeš potřebovat něco podstatně jemnějšího.)
 • Žehnání (udělovat požehnání by mohla umět i pro dobro svých nejbližších, protože to je dávný způsob, jak směřovat žehnající energii na konkrétního člověka. Za mě: žehnej, kudy chodíš 🙂 Nauč se žehnat dotykem, Vodou, Ohněm, Slovem.)

TIP: Provádět rituály pro sebe za účelem praxe v technikách je zábavné a skvělé! Naučíš se při tom nejen praktické úkony, ale také se seznámíš se svými vlastními pocity a procesy, které budou rituální úkony vždy vyvolávat. Během „ostrého“ rituálu tě potom nepřekvapí.

3☽✭ Pracovat na sobě, rozšiřovat svého ducha a otevírat se svému vedení.

Má milá, rituál může být jen jednotlivou ceremonií, nebo životním stylem. Miluji na rituálech právě tuto jeho vlastnost, že tě postupně proměňuje, prohlubuje a stále více otevírá vyššímu vedení. Nedá ti to. Budeš chtít jít dál a hlouběji. Budeš chtít pracovat mocněji a budeš toužit po vedení Průvodců, abys mohla otevírat prostor pro zázraky, kterým je požehnáno.

Rituál je nádherný prostor zázraků. Tyto zázraky se ději na úrovni Mysli, Těla (hmoty) a Ducha.

Co můžeš udělat:

 • Pracovat na síle a otevřenosti svého duchovního Srdce, protože z něho proudí všechna pokora a Láska.
 • Tříbit svou mysl a čistit ji od limitujících omezení.
 • Probouzet své energetické centrum Lůna, protože tam sídlí tvá přirozená ženská energie, radost a síla.
 • Otevírat a čistit svou intuici / třetí oko, protože intuicí jsi vedená jak při rituálech, tak ve svém životě a harmonizované třetí oko projasňuje tvé naladění a vnitřní moudrost.

Zvu tě, abys začala s rituály Luny. V online programu, který je celoroční si osvojíš nejrůznější techniky, naučíš se vnímat příležitosti v silových okamžicích a pracovat s moudrostí dokonalého načasování a podrobné návody tě podrží v začátcích, nebo tě inspirují, pokud už ceremonialistkou jsi.

Program je založen na osobních rituálech, které můžeš dělat pro sebe, a později je přizpůsobit skupině, třeba na ženském kruhu.

Podívej se »zde«, budu se na Tebe těšit!

S láskou Tereza

Ritualuna
#ritualy12uplnku
Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře