Jak vytřídit opravdu přeplněný domov.

Pokud se ve svém životě cítíš zahlcená, stažená, nervózní a vnímáš stagnaci, není nic lepšího, než uvolnit doma nějaký prostor a zbavit se nepotřebných věcí. Energie tvého domova se uvolní a oživí a všem se bude volněji dýchat.

Ve své konzultační praxi radím ženám, jako jsi ty nejen harmonizací domova podle Feng-shui, ale také je doprovázím (online i živě) procesem třídění domova.

Třídit s někým, kdo Tě nenechá zabřednout, povzbudí tě, poradí, nabídne Ti systém a pomůže ti vybrat způsob uvažování tak, aby se ulevilo tvému domovu i Tobě, je k nezaplacení.

Měla jsem klientky, které třídily útulné bytečky, ale i ženy, které se potýkaly s několikageneračním „bohatstvím“ ukrytým ve velkých rodinných domech. Některé domovy nebyly nikdy tříděné a mají důmyslný systém ukládání od podlahy až po strop, na půdách i ve sklepě. V jednom domě jsem zažila i dvě půdy nad sebou, aby byly kam ukládat věci. Žena, která ke mě přišla pro podporu už byla v procesu třídění a vyklízení celých 5 let. !!

Věřím, že v takovém extrému se nepohybuješ, ale přesto mám dnes pro Tebe tipy na to, jak vytřídit skutečně zaplněnou domácnost.

Čiré zoufalství.

Tři fáze třídění.

Osvědčilo se mi provést tři fáze třídění, z nich každá nahlíží na věci z jiného úhlu. Každá má své úskalí, ale každý z následujících přístupů Tě osvobodí a přiblíží tvému průzračnému domovu.

Krátký proces s černým pytlem.

V první fázi si můžeš vzít velký černý pytel na odpadky a projít byt místnost po místnosti. Naházej do pytle všechen jednoznačný nepořádek z povrchů a poliček, všechny jednoznačně nechtěné, nepotřebné a porouchané věci, které už na vyhození dávno čekaly:

Koupelna: Roztřepené kartáčky, prázdné kelímky od kosmetiky, vytahané gumičky, rozbitá nebo ošoupaná bižuterie.

Chodba: sešlapané pantofle, nechutná rohožka, letáky.

Kuchyň: expirované jídlo z ledničky, letáky, nákupní seznamy, účtenky, prastaré obrázky a poznámky z ledničky, scvrklé ovoce z mísy nad topením, které už nikdo nebude jíst, zvadlé květiny z vázy…

Ložnice: časopisy, které jsi loni chtěla číst před spaním :), děravé prostěradlo, slaměnkové dekorace,…

Pracovna nebo domácí kancelář: použité kapesníky, staré poznámky a to-do seznamy.

Svižně podle místností.

Třídění podle místností má velké úskalí. A to, že často vytříděné věci z jedné místnosti končí jen v dalších místnostech, přičemž se jen rozpačitě povalují na dostupných plochách a my stejně nevíme, kam s nimi. Binec se tak přelévá z jednoho kouta do druhého a my se topíme v nepořádku stále více.

Situace, kdy má ale třídění podle místností svůj význam nastává, když potřebujeme udělat rychlé „před-vytřídění“.

Je ale třeba dodržet pravidlo, že se NEPŘENÁŠÍME VĚCI DO JINÝCH MÍSTNOSTÍ a pouze skříňku po skříňce a šuplík po šuplíku probíráme tak, abychom oddělili co si chceme nechat a co rovnou hážeme do koše. Například při třídění tužek v pracovně nepřenáším (zatím) nalezené dětské pastelky do jejich pokoje. Prostě je tam zatím nechám, jen hledám, co je na vyhození tak, aby si každý šuplík a skříňka „oddechly.“ Ano, až tak přísně.

Cílem je vytvořit místo pro nádech a pohyb. Tančit tango budeme až v následující fázi.

Podle kategorií.

Tříděním podle kategorií tě provedu ve svém kurzu Třídění: Tvá průzračná domácnost a šťastnější život. Je to fáze, která tě skutečně pronese ke změnám v životě i ve vztazích. Tato fáze je pro ženy, které to s harmonizací prostoru nalezením nového života myslí opravdu vážně.

Metoda je postavená na třídění věcí podle jejich druhu/kategorie. Například: Když třídím knihy, donesu si je všechny na jednu hromadu a rozhoduji o nich jedna po druhé. Další kategorií je například oblečení, suvenýry, papíry atd.

Vždy je třeba udělat si představu o tom, kolik věcí jedné kategorie doma vlastně máš a kde všude je máš uložené.

Další fází je uložení věcí na jejich místa tak, aby jsi je tam vždy našla a všichni členové rodiny je tam intuitivně vždy ukládali.

Výsledek je úžasný. Doslova (dle svědectví mnoha klientek) se v životě potom dějí velké zázraky. Průzračný domov, který takto vytvoříš je stejně magický, jako je jasná vize o životě a průzračnější komunikace ve vztazích. Život se bude měnit postupně a budeš překvapená, kde všude se najednou otevřou dveře, kde předtím nebyly.

Shrnutí:

Takže pokud toužíš odlehčit a projasnit svůj domov, a přitom jsi ještě nezačala třídit, protože je toho tolik, že nevíš, kde začít, vezmi si do ruky velký černý pytel a nejdřív si celý domov projdi. Potom odlehči místnostem jedné po druhé, jak jenom můžeš a nakonec to vezmi od podlahy a protřiď si svůj magický domov jednou pro vždy podle kategorií – důsledně jednu po druhé.

Pomoci Ti můžu na osobních konzultacích, nebo v kurzech Třídění: Tvá průzračná domácnost a šťastnější život a Budování domácího chrámu. Jestli se chceš na cokoliv zeptat, pomoci rozhodnout, co je skutečně pro Tebe, napiš mi na ritualy@terezaboskova.cz a dohodneme si bezplatný Call, kde Ti pomůžu se zorientovat.

Těším se na tvé výsledky i zážitky během třídění!

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře