Únor je měsícem očisty a vykuřování. Návrat k čistotě úmyslů, vztahů a naše vnitřní dítě.

Co uděláte, když se ráno probudíte a vstanete z postele? Jdete se umýt a vyčistit si zuby. Že?

Je snadné si připomenout, jak fantastický pocit to je, vstát, jít se po celé noci vyčůrat, opláchnout si obličej vlažnou a potom studenou vodou – pěkně se probrat a promasírovat… a nakonec si pořádně vypláchnout pusu, zahnat noční ztuhlost a provonět se zubní pastou! Aaaaach!

Máš to stejné, že. No jasan. Když to vyjde, miluju ranní sprchu a tak… prostě VŠECHNO JE TO O RANNÍ OČISTĚ A OSVĚŽENÍ.

Ráno je zkrátka takové, jako je jaro.

Po požehnaném klidu ledna, kdy jsme se rozkoukávali v energiích nového roku, kdy Meluzína velela: „Zalez si doma, rozjímej, objímej a sni!“, kdy jsme čekali na slunce a užívali si u toho pohodlí a jistoty domova, je tu únor.

Začalo to předáním vlády jarním bohyním Zoře a Brigitě, které se nyní toulají po lesích a probouzejí jaro ve stromech a rostlinách, v řekách a pramenech.

Zora a Brigita přinášejí energii experimentu, objevování, odvahy, nespoutanosti a chuti i síly začít znovu a radostněji! Ještě nic nebouří. Vše se zdá tiché. Ale možná i ty už cítíš, že je něco jinak.

Ukliď si, ať najdeš cestu ke dveřím!

Únor je měsíc, kdy je čas znovu „najít cestu ke vchodovým dveřím“, abychom mohli vykouknout ven. Pomyslně najít klíče od branky a opustit náš malý zimní svět.

Je to měsíc, kdy je třeba uklízet harampádí, které nám stojí v cestě ven z domu a v cestě do nových dobrodružství.

Takže se toho neboj a zbav se věcí, které nepotřebuješ, vymeť kouty, rozdej co máš navíc, srovnej si věci, které jsi se rozhodla ponechat. Odlehči se! A to se týká tvého domova i chrámu ducha.

Co můžeš udělat?

  • Protřiď si věci. Šikovný návod jak na to (efektivně a bezbolestně) sdílím ve videích ve skupině na FB Rituály proti všednosti.
  • Udělej si rituální úklid i s vykuřováním. U mě na blogu najdeš již několik skvělých a oblíbených tipů: Prastarý hromničkový rituál »ZDE«, Rituál vymetání koutů »tady«,
  • Rozžehni své vnitřní světlo a vědomě jej opatruj. Inspirovat se můžeš »zde, v tomto článku«.
  • Zameť si práh, omyj vchodové dveře vodou s octem a éterickými oleji. To je symbolický akt, že zametáš cestu a připravuješ se na všechno nové. I k tobě budou takto přicházet nové příležitosti, příjemní a nápomocní lidé, skvělé nápady. Ve feng-šuej představují dveře vše, co tvůj dům a tedy i ty slyšíš a říkáš o sobě světu.

Návrat k čistotě úmyslů

Na naší cestě se často vzdálíme svým nejčistším úmyslům, záměrům a přáním. Je třeba pravidelně seřizovat své vnitřní kormidlo a znovu si ujasňovat, kam směřujeme a jestli to, co pro splnění svých snů děláme, k nim opravdu směřuje a jestli je to dostatečné.

Co můžeš udělat?

  • Udělej si jantru svého budoucího roku. Ujasni si, jak si přeješ, aby tvůj rok vypadal. Naciť se, co chceš k sobě přivolat, co chceš rozvíjet a co chceš prožívat.
  • Stejně tak si můžeš ujasnit kam vlastně vede cesta po které kráčíš. Posaď se, vytvoř si prostor pro sebe a pusť si klidnou hudbu, aby se ti dobře rozjímalo. Jdi do sebe a ciť. Zvědom si 3 – 5 základních činností, které často děláš. A ujasni si, kam tě vedou? Co to způsobuje? Kam tímto počínáním tvůj život směřuje?

Péče o čistotu ve vztazích

Žijeme v síti vztahů, jejich kvalita se v průběhu života mění. Některé vztahy živíme už jen ze zdvořilosti, nebo setrvačnosti… někdy snad dokonce z určitého strachu.

Některé naše vztahy se ocitly pod nánosem neupřímnosti. To se může snadno stát, když ve vztahu zabředneme do chladné zdvořilosti. Vztah ztratí jiskru, život… a vlastně i důvod. Ale my v něm z nějakého důvodu dále setrváváme.

Co můžeš udělat?

  • Sepiš si 10 klíčových vztahů, které aktivně pěstuješ, nebo „přežíváš“. Zkrátka lidi, se kterými se potkáváš relativně často.Jsou to totiž lidé, kteří zásadním způsobem ovlivňují kvalitu tvého cítění a prožívání. Dávají ti příklad svým životem a chováním, ovlivňují tě svými názory a soudu. Těmto vztahům je moudré věnovat pozornost.
  • Naciť se na každý z nich a zkus přijít na to, jak a čím bys mohla každý konkrétní vztah oživit. Oživení může navrátit jiskru a poté i novou důvěru a upřímnost. ZKUS TO A JDI DO AKCE. Bude to pozvánka na kávu nebo do kina? Bude to omluva? Bude to telefonát? Bude to poslání smsky? Setkání? Jdi, udělej to a sleduj změny, které nastanou.

Naše vnitřní dítě je naše spojení s nevinností.

V jakém jsi kontaktu se svým vnitřním dítětem? Co dělá malá Zuzanka, Janička, Terezka, nebo Emilka? Jak se dnes má? Co by ti řekla, kdybyste se potkaly?

V rámci oživování čistoty teď v únoru, kdy je to nejsnadnější, se zaměř na to, abys každý den »zavolala“ svému vnitřnímu dítěti a zajímala se o to jak se má.

Uvidíš, jak se zájem o něj odrazí i ve tvém vlastním pocitu přijetí! Budeš se cítit víc vyživená pozorností a zájmem, když se budeš zajímat o své vnitřní dítě a budeš s ním v kontaktu. Zkus to aspoň po dobu 21 dní a uvidíš ty změny.

~*~

Přeji krásné probouzení a pročišťování!

Krásný únor,

s láskou Terez♥

Tereza Bošková
Jsem ritualistka, konzultantka Feng-shui a motivátorka žen ke změně a odvaze. Pomůžu ti spřátelit se se svým prostorem a proměnit ho v silného partnera pro šťastný život a osobní prosperitu.
Komentáře