O přijetí VŠECH vnitřních tváří duše ženy.

Kdo žije v propojení se svým menstruačním cyklem, tak ví, že my ženy jsme během cyklu minimálně 4x jiné.

Podle fází měsíce se proměňuje naše sexualita, pocity, pracovní nasazení, kreativita i schopnost a chuť ke komunikaci.

Během cyklu se v nás vystřídají čtyři ženy. Jedna je podobná Dívce, druhá spíš Matce, třetí Vědmě a čtvrtá spíš Čarodějce.

… a také čtyři roční období.

Naše čtyři roční období se projevují i když menstruaci fyzicky nemáme. I teď, když kojím a nemenstruuji, nemám sebemenší pochyb o tom, kde se ve svém cyklu právě nacházím. Máte to také tak?

Chcete být aktivní a mít spoustu energie? Chcete také meditovat a mít hluboké vhledy? Toužíte po lásce a milování? Chcete být dokonalou matkou a pečovatelkou – chcete se rozdat a opečovat celý svět?

To můžete… ovšem, jedno po druhém.

Vždycky, když jsem cestovala, říkala jsem si, jak je to vzrušující, že se nám tady ve střední Evropě mění čtyři roční období. My se během roku opravdu nenudíme. Příroda se nám mění před očima a my můžeme každého čtvrt roku dělat úplně jiné vzrušující věci!

Ale mohl by z toho být taky pěkný stres, kdybychom chtěly v létě sáňkovat a v zimě chodit bosy po lese. Kdybychom chtěly na jaře sklízet plody a na podzim trhat bledule.

Stejné je to s cyklem ženy. Nemohu se cítit dobře ve velké společnosti, kde jsem středem pozornosti, když mám vnitřní zimu (menstruaci) a chtít po sobě hluboké zklidnění a moudré vhledy na požádání, když mnou cloumá Jaro (aktivní fáze před ovulací). Můžu se hecnout, ale bude mě to stát obrovské množství sil. A nakonec budu mít ještě depku, protože mi to vůbec nepůjde.

My můžeme mít všechno! – Jen musíme respektovat správné načasování.

Jaro – dynamická fáze

Chcete být aktivní, sebevědomé a plné energie? Chcete mít všechnu práci hotovou a mít chuť se setkávat s lidmi? Všímejte si, kdy máte toto ladění. Není to náhodou v předovulační fázi? Cítíte tu fyzickou sílu a jasnost vašeho myšlení? Užívejte si tyto schopnosti ve správný čas!

Léto – ovulační fáze

Cítíte se krásná a užíváte si každý okamžik života? Máte chuť se milovat a odevzdávat? Dělá vám radost pečovat o ostatní a vůbec vás to neunavuje? Nejste náhodou nejvíce empatické a společenské právě v období ovulace? Sledujte své rozpoložení!

Podzim – předmenstruační fáze

Jste velmi intuitivní a máte skvělé nápady? Je vám dobře doma v křesle s poznámkovým blokem, nebo napíšete vždy ty nejlepší články právě v tomto období? Pozorujte se, kdy vám jdou nejlépe kreativní řešení. Není to náhodou právě v předmenstruační fázi?

Zima – menstruace

Menstruace je fází odpočinku a nabírání sil. My ženy máme hluboké vhledy a je nám dobře v klidu a v teple. Nepřemáhejte se a nehecujte se do ničeho. Proti proudu stejně nic neupádlujete! Když se uvolníte a zaposloucháte se samy do sebe… necítíte náhodou nejhlubší klid (nebo touhu po něm) právě během menstruace?

Můžete mít všechno…

Milé sestry, vidíte? My můžeme mít všechno! Ale ve správný čas. Proto je nejmoudřejší a pro nás také nejzdravější, když nevzdorujeme proudu, když se necháme unášet cyklem a když zůstaneme v tak těsném propojení s přírodou, jak to jen dovedeme.

Tou jedinou věcí je ZŮSTAT VNÍMAVÉ A V PROPOJENÍ.

Jak na to?

Mám několik tipů, jak probouzím a udržuji svou citlivost a napojení na své tělo a na přírodu.

  • Cvičím. Můžete cokoliv. Nejlépe v takových podmínkách, abyste se mohly opravdu procítit. Každý pohyb, každý sval, dech a pocit v těle při pohybu.
  • Dýchám. Vnímání dechu patří mezi nejefektivnější „navraceče“ do přítomného okamžiku a také k sobě sama.
  • Zpomalený pohyb. Může to znít divně, ale zkuste to jednou. Všechny pohyby, které děláte, dělejte nějakou dobu opravdu o poznání pomaleji, než obvykle. Budete mít čas všechno lépe procítit.
  • Sleduji, co se děje v přírodě. Vyjděte ven, zastavte se a naciťujte se. Jakou má vzduch vůni, teplotu, jak vane? Kam plynou oblaka? Je už suchá tráva? Když si budeme všímat přírodních dějů, budeme s nimi také automaticky ve větším kontaktu a tělo se s nimi brzy sladí.
  • Sleduji své pocity a nálady. Nemusím na nich lpět nebo je nějak vynucovat. Jen si je prohlížím. Jako oblaka na nebi. Snažím se jen porozumět odkud přišly. V jaké jsem fázi cyklu?
  • Čistím se zevnitř a trávím čas venku. Máte už také svoje čistící metody? Asi byste měly. Je to opravdu důležité. A dlouhé a pravidelné procházky venku spouštějí detoxikační mechanismy mysli. Jděte do toho! 🙂

Můžeme mít všechno, co chceme. Stačí k tomu… být hluboce propojené se svou vnitřní Lunou. Se svou přirozeností.

Hodně radosti a požehnání na cestě,

S láskou,

Terez♥

„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře