10 způsobů, jak lépe prožívat svou menstruační fázi

Pro ženy, které svou menstruaci přijaly jako dar a prostředek manifestace božského ženství už není novinkou, že v době menstruace vstupujeme do fáze Baby, neboli Vědmy.

Tuto fázi mám obzvlášť ráda. Miluji období menstruace! Jsem klidnější, prožívám a vidím hlouběji. Snadno se zaměřuji na to důležité a mé vhledy vnitřní obrazy jsou zřetelnější.

Dnes vám přináším 10 tipů na to, jak si lépe vychutnat svou fázi Vědmy.

„Tím, že jsem se naučila ctít svůj menstruační cyklus, proměnila jsem období nepohodlí a bolesti v období rozjímání, propojení, sebe-lásky a léčení.“

1. Sleduj svůj menstruační cyklus

Pro dny, kdy krvácíš si vyhraď pomalejší tempo, nech stranou seznamy úkolů a náročné akce. Dopřej si víc relaxace a prostého bytí. Uvidíš, jak se celé tvé tělo uvolní a postupně zmizí i menstruační křeče.

Pokud není úplně možné vyhradit si klidné celé menstruační dny, vyčleň si alespoň několik hodin, které můžeš strávit v klidu a o samotě.

2. Připrav si speciální čaj

Čaj namíchaný tak, aby přesně vyhovoval tvým menstruačním potřebám ti může pomoci fyzicky i psychicky. Zázvor prohřeje, heřmánek a meduňka uvolní. Pokud chceš něco jednoduchého, čaj z plodů goji je blahodárný na krev a osvěžuje ducha.

Můžeš si vytvořit svou vlastní Lunární směs.

3. Připrav si oblíbené jídlo

Připrav si něco, co máš ráda a co ti udělá dobře. Nebo můžeš požádat někoho blízkého, aby ti tvé oblíbené jídlo připravil.

V každém případě jídlo připravuj s péčí a láskou. Medituj a vnímej, jakého se nám prostřednictvím dobrého jídla dostává požehnání. Matka Země nás živí a dává nám tak život znovu a znovu.

Já mám během menstruace ráda lehká jídla, ale když dostanu chuť na něco sytějšího, dám si ráda hovězí dušené na mrkvi a fazolích. Doplním tak železo, které s menstruační krví odchází.

4. Zapal si vonnou tyčinku a rozjímej

Svůj menstruační cyklus vnímám jako svůj vnitřní Měsíc. Fáze Měsíce na obloze mají stejnou energii jako jednotlivé fáze mého vnitřního měsíce při menstruaci.

Období menstruace má stejnou energii jako Novoluní. Proto můžeme dělat v době menstruace stejné rituály jako v době Novoluní.

Zapal si svíčku nebo vonnou tyčinku a rozjímej nad tím co chceš ze svého života propustit, co chceš nechat odejít spolu se svou menstruační krví. Ujasni si, co ti už neslouží a co už ve svém životě nepotřebuješ. Představuj si, jak všechno nepotřebné s krví odchází.

5. Vytvoř si speciální směs z esenciálních olejů

Směs esenciálních olejů, která je ti příjemná, která tě uvolní nebo povzbudí je výborný prostředek k rozjasnění menstruačních dní.

Do mandlového oleje nakapej esence, které máš ráda a když nastane menstruace, namaž své tělo od hlavy až k patě.

Nezapomeň svému tělu skrze své dlaně vysílat spoustu lásky a vděčnosti za to, co všechno pro tebe dělá.

6. Propoj se se svým lůnem.

Lůno je energetické centrum ženy. Je to malý zázrak uprostřed ženina těla. Lůno je symbolem ženské plodnosti, posvátné cykličnosti a všech reprodukčních mystérií.

Pravidelné propojování s lůnem harmonizuje náš vztah k ženství, vztah k sobě sama, a k naší menstruaci.

Dopřej si pár minut klidného ztišení, zhluboka se nadechni a vydechni a vytvoř si pevné a hluboké spojení se svým lůnem. Je to centrum tvé ženské síly a nekonečné tvořivosti.

Pokud máš nějaké otázky, které se týkají fáze života ve které se právě nacházíš, zeptej se svého lůna. Nalaď se na své lůno a zeptej se. Kdyby mohlo tvé lůno mluvit, co by ti na tvé otázky odpovědělo? Můžeš použít také automatické psaní. Napiš bez cenzury všechno, co ti přijde. Věnuj tomu několik minut a sleduj, co ti přijde.

Léčení ženského lůna (článek připravuji.)

7. Veď si menstruační deník

Napiš si vždy všechno, co tě občerstvilo, posilnilo a potěšilo. Napiš si také všechno, co tě unavilo, naštvalo a vyždímalo. Piš otevřeně a bez cenzury.

8. Rozjímej nad tím, co se událo během uplynulého cyklu

Každý cyklus představuje novou etapu. Zastav se v době menstruace na chvíli a rozvzpomeň se nad tím, co dobrého nebo těžkého se ti stalo, co jsi se naučila a co tě zocelilo.

Můžeš také zasadit semínka něčeho nového, co chceš do svého života v novém cyklu přivést nebo nechat růst.

TIP: S obdobím své menstruace můžeš zacházet stejně jako s energií Novoluní a dělat si novolunní rituály.

Menstruace je „novoluní tvého vnitřního měsíce“.

9. Užívej si zvýšenou citlivost a tvořivost, kterou během menstruace prožíváš

Maluj, kresli, piš, tanči, zpívej a vyjadřuj všechno, co chce být vyjádřeno. Oslavuj! Vytvoř si prostor a nalaď se na svou vnitřní zářivou bohyni.

10. Propoj se s Lunou

Vyjdi si v noci ven a podívej se na oblohu. V jaké fázi je Luna, když právě menstruuješ? Je to v době úplňku, novoluní, v přibývajícím nebo ubývajícím měsíci? Je to každý tvůj cyklus stejné, nebo se to mění?

Zůstaň chvíli venku a vědomě se propojuj se zářivou Lunou na obloze. Ucti posvátné cykly přírody uvnitř i vně svého těla.

Nyní už máš pravděpodobně spoustu svých vlastních nápadů, jak si víc užít menstruaci, jak ji uctít a jak se propojit se svým ženstvím.

Experimentuj a hraj si. Nech proudit svou inspiraci podle momentální nálady.

Poslouchej své vnitřní vedení. Tvé pocity ti napoví, co je pro tebe právě nejlepší. A prosím neváhej s námi sdílet své rituály a menstruační tipy. Ráda tě uvidím v bezpečném prostoru naší FB skupiny Rituály proti všednosti.

Kéž každá z nás známe svou krásu, důvěřujeme své moudrosti a žijeme v lásce a hojnosti.

S láskou,

Terez♥

„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře