Rituály Hromnic aneb co nám přináší energie časného jara?

Energie Hromnic.

Hromnice jsou svátkem světla a očisty. Končí vláda Meluzíny.

Hromnice jsou jedním ze svátků kola roku. Slavíme je 1. nebo 2. února, což je období, kdy jaro ještě nepropuká, ale už se začíná pomalu probouzet.

Bohyní tohoto období je Brigita, panenská bohyně jara. Příroda v tomto období vibruje zcela výjimečnou energií, které si nejde nevšimnout, ale může nám dělat potíže ji pojmenovat.

Co to lítá ve vzduchu?

Začínáme cítit přibývající světlo. Máme už o hodinu delší den! Příroda se začíná protahovat ze zimního spánku, ale ještě je klidná.

3 tipy, jak oslavit Hromnice:

  1. Uctění vody. Dojdi si ke studánce a naber trochu průzračné vody k domácí očistě! Poděkuj vodě za všechno, co pro nás dělá. Můžeš pramen vyčistit a zanechat tam malý dárek. Můžeš si připravit Rituál omývání, který je spojený s očistou a vědomým smýváním nechtěného, osvěžením a přípravou na nový začátek. Doporučuji udělat si RITUÁL OMÝVÁNÍ.
  2. Očista domova: Protože symbolem jara je nová jiskra života, navracející se světlo a teplo, které představuje mužský aspekt slunce a jeho element Oheň, na Hromnice očišťujeme svůj domov vykuřováním.
  3. Magické svíčky Hromničky. Hromničky mi připomněla Verunka Velehradská (její článek si můžete celý přečíst »»ZDE). Je to vhodné období tuto ochrannou svíčku si vyrobit. Můžeme do toho vtáhnout i děti a udělat si tak prima tvořivý den.

Základní rituály k období

Všechny rituály, které se vztahují k Hromnicím a Imbolcu jsou rituály OČISTY. Buďto koupeme sebe, nebo vykuřujeme svůj domov, projasňujeme své vztahy nebo se ladíme na božskou jiskru skrze meditace na Světlo. Hromniční rituály by vydaly za krásný e-book, ale dnes vám zde nabídnu jeden rituál, který mám vedle toho, o kterém jsem psala dříve, také moc ráda.

Jedná se o:

Rituál vymetání koutů.

Vymetání koutů je účinný rituální úkon, který ti pomůže projasnit svůj domov, vědomě vyhnat všechnu těžkou energii, nepovedené rozhovory, hádky, nepříjemné situace a energetické stopy lidí, kteří vás doma navštívili.

Sympatické na tomto rituálu je, že si jej můžeš připravit s takovou mírou posvátnosti a ceremoniálnosti, jak ti zrovna vyhovuje. Můžeš si připravit opravdu honosný rituál s oltářem, přípravou, hudbou a vykuřováním. Nebo můžeš vzít utěrku, a v rámci skládání hraček nebo při uspávání dětí můžeš zatočit utěrkou v každém rohu v místnosti s tím, že se naladíš na čištění a vytváření energeticky svěžího prostoru.

Jak dělám rituál já?

Bydlíme ve starém domě, který má všude spoustu výklenků a koutů. Takže moje „točení utěrkou“ nebere konce 🙂

Vždy je potřeba udělat něco, co nás naladí. Rituální úkony je potřeba dělat vždy v naladění. Jinak jsou k ničemu. Sorry jako.

Když dělám rituál minimalisticky, vezmu si čistý hadřík, namočím jej a vyždímám, aby z něj nelítala voda. Potom na něj rozprašovačem nastříkám očistnou směs esenciálních olejů. Mám tam nakapaný pomeranč, pačuli a grepfruit. Také ráda přidávám Jalovec. Ale můžete si do vody v rozprašovači namíchat jakékoliv éterické oleje vám vyhovují. Podmínkou je, aby byly přírodní, čili aby to byly 100% přírodní éterické oleje.

S takto navoněným hadříkem potom chodím a po domě a zpívám si. Díky zpívání se lépe udržím sama v sobě, ve svém středu, a také je vidět, že něco dělám, tak mě nikdo neruší. (Většinou.) Pokud máte vysoké stropy, můžete chodit se stoličkou v jedné ruce a utěrkou ve druhé.

V každém rohu zamávám touto utěrkou, zaměřím se na pavučiny a soustředím se na stagnující energii, kterou potřebuji vymést.

Je třeba dělat celý dům/byt najednou.

Když jsem hotová, zapálím svíčku, pustím hudbu, nebo si zabubnuji a projdu celý dům s novými záměry. Když se něčeho zbavíme a vytvoříme tak místo, je dobré jej zaplnit něčím novým a svěžím. Něčím, co nás bude podporovat a harmonizovat. Myslete na radost, mír, laskavost, prosperitu,…

Naladím se na každou místnost zvlášť a řeknu si nahlas čím bych ji chtěla naplnit. Pak tam stojím a stále dokola opakuji svou afirmaci, dokud nejsem spokojená.

Toto je úžasná technika. Hromnice by měly být alespoň 8x ročně! Tuhle očistu naše příbytky milují! A my také. Zkuste rituál a zavnímejte, jak se cítíte.

Jak rituál zakončit?

Otevřete na chvíli okna a rituálně si umyjte ruce a obličej. Poděkujte svým průvodcům.

~~~

Přeji krásné a laskavé probouzení do jara!

Terez♥

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře