#2 Rituály Luny. Úplněk a jeho ORGASMICKÁ energie.

Nejtradičnější rituály Luny se od pradávna dělají na úplněk. Jeho magické světlo nás nenechá klidnými, vliv, jaký má na naše emoce je citelný a nikdo jim neuteče.

Lidé si už dávno všimli, že za úplňku více krvácejí rány, rodí se více dětí a silnější je i měsíční krvácení. Lidé jsou trochu vyšinutí, policie ví, že v úplňkových nocích se děje více zločinů. Hlavně těch z vášně a nebo ze zoufalství.

O emocích jsem psala také v předchozím článku ze seriálu Rituály Luny. (Úplněk a novoluní mají bombastickou reklamu…)

Úplněk je vrchol. Než začne ubývat, je třeba uvolnit energii.

Luna v úplňku je tradiční doba na rituály.

Luna v úplňku byla vzývaná a oslavovaná od pradávna. Byla spojovaná s plodností, sexualitou a sensualitou stejně tak, jako se my ženy cítíme v ovulaci. To je naše vnitřní Luna v symbolickém a energetickém úplňku.

Můžeme dělat rituály, které využívají kulminující, orgasmickou energii na rituály propuštění a odpuštění a na rituály vděčnosti.

Proč děláme na úplněk rituály vdečnosti?

Vděčnost je semínko hojnosti. Takhle je to prosté. Vše, za co jsme vděční a co zároveň co nejvědoměji vnímáme, je zdrojem našich vnitřních vibrací, které stejnou věc ještě více přitahují. Takže budeme-li vděční za to, kolik vyděláváme a že vůbec vyděláváme, budeme vibrovat energií hojnosti a finanční jistoty, která bude znovu přitahovat hojnost a finanční jistotu.

Jak dělám »rituály odpuštění a propuštění«?

Jsou to rituály, kdy využijeme vybudované energie přibývajícího měsíce a v rámci rituálu velmi vědomě necháváme věci odejít s energií, která vrcholí. Úderem úplňku začne zase klesat. Procesy jsou energizované kulminací sil. To je jako ta energie, kterou máš v těle těsně před orgasmem. Je to stejné. A v tom gejzíru vybuchující orgasmické energie VYDECHNEŠ do vesmíru své „díky“, své „můžeš odejít“.

Rituály ohně

Rituály ohně, kdy využijeme transformační vlastnosti živlu, jsou krásným způsobem, jak nechat něco za úplňku odejít.

Živel ohně má tak, jako všechny elementy dva způsoby, jakým nám může posloužit.

  1. Odstraňuje, čistí a rozkládá.
  2. Zažehává jiskru, iniciuje a podporuje růst svým teplem a světlem.

V rituálech odpuštění a propuštění voláme Oheň proto, aby rozkládal a čistil. Když si sepíšeme věci, které chceme odevzdat a zbavit se jich, papír potom spalme a nechme Oheň, aby je svou silo transformoval v něco jiného. (To už musíš nechat na Vesmíru.)

Když děláme Úplňkový rituál vděčnosti, píšeme si seznam vděčností a potom jej pálíme. Proč? Když spálíme svůj seznam úplňkových vděčností, oheň pomůže dostat hmotu papíru do éteru a potom do vyšších a jemněhmotnějších sfér. Tam zasévají semínko vděčnosti – Hojnost. která se nám vrací. To jsou zázraky rituálu.

Další ŽIVLY při úplňkových rituálech

Země

Vlož seznam svých vděčností do země a požádej ji, aby ti pomohla tímto způsobem zasadit semínko hojnosti. Kvalitou Země je její plodnost a schopnost vyživovat každé semeno vším co potřebuje, aby mohlo klíčit a růst. Pomůže i tvým díkům a také přáním.

S čím ti pomůže Voda

Voda může odnést ve svém proudu symboly toho, co chceš odevzdat a nechat odejít.

Pokud si děláš rituál odpuštění a pouštění, můžeš vodě předat to, co už nechceš a požádat ji, aby to odnesla pryč. Pokud se rozhodneš vylévat vodu do přírody, propoj se také se Zemí a požádej ji, aby z toho nechtěného vytvořila něco nového a užitečného. Tak, jak to Země umí. 🙂

Voda má schopnost pamatovat si vibrace tvých díků i přání. Můžeš ji naprogramovat tím, že posedíš v tichém rozjímání o svých darech nad kalichem nebo džbánem s vodou a potom ji postupně vypiješ. Takto navibrovanou vodou můžeš také zalít zahradu. To je způsob, jak rozšířit uloženou energii. (O tom, jak lze naprogramovat vodu jsem natočila 45 min. video pro Kongres Posvátné rituály pro život.)

Co můžeš dělat s Ohněm?

Můžeš všeptat svá „Díky“ do plamene svíčky nebo otevřeného krbu. Světlo a teplo Ohně tvá přání rozšíří na všechny strany.

Můžeš také spálit svůj seznam vděčnosti a požádat Oheň, aby je předal Vzduchu a éteru – ten je rozšíří do všech koutů Vesmíru.

Vzduch:

Vyjdi ven a všeptej, vyslov nebo vykřič svá „díky“ do větru, aby je roznesl na úrodnou půdu.

Toto je moje úplňková meditace, když mám málo času.

Mým oblíbeným meditačním rituálem je, že se posadím a zapálím malou vonnou tyčinku. Potom sedím, hraje mi hudba a já medituji nad stoupajícím kouřem. S ním posílám do Éteru všechny své vděčnosti a zvědomuji si pečlivě všechny dary, kterými oplývám. Představuji si, jak je dým předává Éteru – do prostoru zázraků.

Je to meditační rituál, který mě vždy vnitřně naprosto rozsvítí a vyrovná. Zkus ho taky!

Rituály Luny, když chceš vidět výsledek.

Ráda využívám orgasmickou energii úplňku v kombinaci s naladěním, energií, které nám předurčuje znamení zvěrokruhu, ve kterém se daný úplněk zrovna nachází.

Dělej si úplňkové rituály podle toho, pro které téma má Vesmír zrovna otevřenou přepážku na úřadě pro Splněná přání a uvidíš ten fičák! 🙂

Každé znamení zvěrokruhu vládne, ovlivňuje a otevírá určitý okruh životních témat. Potom nám může připadat, že důležité zprávy ohledně financí k nám chodí, když je Luna ve Štíru, že chuť cestovat a odvahu na exotické dovolené dostaneme vždy ve Střelci a neovladatelnou touhu nastolit řád a obnovit systém máme vždy v Panně nebo Kozorohu.

Luna zkrátka otevírá témata, která se nám dějí v našich životech. Zkus to sledovat!

Energie úplňku potom tato témata ještě desetinásobně zesilují. Máme potom pocit, že ty 2 – 3 dny se všechno točí jen kolem toho jednoho.

Proto miluji rituály luny podle znamení zvěrokruhu. Nemám totiž čas pořád dokola zapalovat svíčky a vypisovat záměry…bez valného výsledku. Miluji práci se správným načasováním a klidně si počkám, až bude měsíc ve správném znamení.

Můžu tě to naučit! Už přes stovku žen se mnou spokojeně kráčí celoročním programem Rituály dvanácti úplňků. Program teď má nádhernou členskou sekci s videi a meditacemi, takže tě čeká opravdu hluboká studnice lunární moudrosti beze spěchu rozložená do celého roku.

Přeji krásné rituály Luny!

S láskou

Ritualuna Tereza♥

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře