#1 Rituály Luny. Novoluní a úplněk mají bombastickou reklamu. Ale co ty ostatní fáze. Že by se nic nedělo?

Energie Měsíce se odráží ve vlnách našeho menstruačního cyklu a tak cítíme Lunu velmi realisticky… přímo ve svém těle, prostřednictvím vln energií svého cyklu.

Je lhostejné, jak jsme na ni naladěni a ve kterých fázích své vnitřní Luny se s vnějším měsícem setkáváme. Vždy na nás má vliv. Astrologicky, duchovně a hlavně emočně.

Ritualuna – rituály Luny.

Emoce a prožitek jako základ úspěšného RITUÁLU

Jednou ze základních podmínek úspěšného rituálu je jeho energetický náboj. Toho dosahujeme skrze budování energie, emocí a prožívání.

Bez emocí a prožitku je rituál jen divadlo. (Sorry jako.)

Proto jsou rituály ve spojení s Lunou tak mocné. Nejenže mají požehnání astrologických vlivů, ale také proto, že jsou přímo propojeny s naší hladinou a dynamikou emocí. Když měsíc přibývá, naše emoce a procesy se stupňují, rostou, jsou výbušnější, budují se na sebe.

Když měsíc ubývá, máme tendenci nechat věci plavat, uvolňujeme se, naše mysl opouští staré vzorce nebo se vzdává nároků na ledacos a snadněji pouští sevření.

Jak je to s Lunárními fázemi?

Lidé pozorovali osm fází luny, kterým jsme dnes schopni přiřknout druh energie a ladění. Pro mě je to ovšem velký fičák.

Možná, kdybych si udělala „rituálunární“ retreat, zavřela se na samotu u lesa a soustředila se jen na duchovní aspekty života. Jako v takovém šamanském ašrámu 🙂

Kdo chce pracovat s 8 lunárními fázemi, musí být připraven ladit se s Měsícem každé tři a půl dne. Pokud máš tu možnost, bude se ti líbit článek: Návod k používání 8 fází Měsíce – k rituálům a meditacím.

V běžném běhu života raději vnímám 4 hlavní fáze, se kterými pracuji na úrovni ladění a meditací. To se dá docela dobře stíhat. 🙂

První a poslední čtvrť, to jsou fáze, kdy je dobré ujasnit si, kde jsem na své cestě. Protože je emoční Měsíc a egoistické Slunce v konfliktním postavení, dějí se většinou konfliktní situace. Těch je dobré si všímat a přemýšlet, co nám chtějí říct. Protože to mají co dočinění s našimi novolunárními předsevzetími a úplňkovými rituály.

V době první a poslední čtvrti se můžete zastavit k modlitbě či meditaci u svého domácího oltáře, nebo si udělat večerní rozjímání.

Na úrovni rituálů pracuji především se dvěma hlavními lunacemi: úplňkem a novoluním. Mají nejvýraznější energii a pro život běžné ženy si myslím, že je ideální srovnat si kormidlo dvakrát do lunárního měsíce. 🙂 (Přečti si další díly seriálu o Rituálech Luny.)

Každá Lunární fáze má svou energii, která je odvislá od míry s jakou emoční Luna zesiluje naše vlastní emoce. Zesiluje je jako lupa. Čím je Měsíc plnější, tím silněji vnímáme toto zesílení na své prožívání.

Co prožíváme, čemu dáváme váhu a pozornost se většinou řídí podle znamení zvěrokruhu, kterými Luna právě prochází. Každé znamení otevírá jiný okruh životních témat. Ta se kolem nás potom neodbytně rojí, dokud je nezačneme řešit (nebo dokud luna nepřejde do dalšího znamení).

Pojď se mnou studovat, jak se sladit s měsícem tak, aby byl život jednodušší! Každý nový cyklus můžeš být lehčí a lehčí!

https://terezaboskova.cz/tajemstvi-dvanacti-uplnku/

Dělej si své lunární rituály! Je to cesta zklidnění, vyladění na funkční systém opakujících se cyklů, ve kterých se můžeme efektivně učit, léčit se a zjednodušovat si život!

Co můžeme dělat na úplněk a jak pracovat s živly se dozvíš v článku: #2 Rituály Luny. Úplněk a jeho orgasmická energie.

S láskou

Terez♥

Tereza Bošková
Jsem MATKA, MILENKA I STAŘENA. Jsem kněžka a průvodkyně, mentorka a tvůrkyně. Jsem propagátorka návratu posvátnosti do ženských rolí a autorka konceptu Budování domácího chrámu. Pořádám ženské kruhy, online události a semináře o vědomé ženské spiritualitě a ženství, které je posvátné a pozemské zároveň. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou online kurzu Budování domácího chrámu a půlročního programu Cesta ženy ZPÁTKY K SOBĚ..

Zajímá Tě, jaká byla moje cesta k práci s energií prostoru a domova?
Komentáře