Dvě duchovní techniky, které mění lidské životy

Existují dvě duchovní techniky, které mění životy. Je to meditace, kterou provozují miliony lidí po celém světě, a rituály, které patřily do všech kultur světa ve všech dobách.

Meditace

Jak se píše v mém diáři na rok 2019: „Meditace je jako mentální sprcha, která osvěží tělo i mysl. Uvolní stres a zklidní rozdováděné myšlenky. Je to základní know-how pro zvládání stresu, roztříštěných myšlenek a propojení se sebou samým. “

Rituály

A rituály? Ty nás propojují s božstvy, jejichž požehnání nám dodává sílu a odvahu zvednout se a jít udělat se svým životem veliké věci.

Po rituálech, kterými provázím, dostávám úžasné zprávy o tom, jak se lidem hnou ledy, hory přecházejí z místa na místo a tam, kde byla v jejich životech mrtvá poušť kvetou voňavé oázy.

Je úžasné, jak rituály fungují.
Proto rituály děláme. Z výsledků bývám často opravdu dojatá.

Prostý fakt, že rituály fungují je důvod, proč pravidelně vstupujeme do zóny posvátna. Vcházíme tak i do svého nitra, pravidelně ztišujeme svůj svět a otevíráme svou duši věčnosti.

Pro mě je život s rituály nesmírně posilující, centruje mě to a dodává pevnou půdu pod nohama. Rituály mě navracejí zpátky k sobě, k matce Zemi, k mému božskému původu. A právě tam nacházím nejvíc síly a úlevy.

Vesmír se s námi chce setkávat. Ale my musíme na chvíli utišit vnější svět, abychom Jej slyšeli ze svého nitra. Chce vidět naše obnažená srdce a chce se propojovat s naší věčnou duší, aby ji vyživoval světlem a dodával jí odvahu vydat své dary v hmotném světě.

Protože proto jsme všichni přišli do této dimenze. Abychom rozpoznali, rozvíjeli a odevzdávali své dary.

Když jsem se otevřela rituálům, začalo to skutečně měnit můj život. A o meditaci jsem se naučila, že nemusím každý den půl hodiny sedět v pozici lotosového květu a levitovat, ale stačí pět minut (sedět v pozici lotosového květu) a soustředit se se zavřenýma očima na svůj dech. Na SVŮJ VLASTNÍ DECH. Ne na dech dětí, ani manžela ani tchýně ani nikoho jiného. Jen já, já, já. Můj skromný dech a návrat k sobě. Pět minut.

Zkuste to. Začněte. Nechte změnu vstoupit do vašeho života a uvidíte, co se bude dít.

Pojďme do akce aneb takhle málo stačí:

Je vám sympatičtější meditace?

Pak vyzkoušejte minimalistický přístup, jako já (vytížená, činorodá matka :), a držte se pravidla: „nikoliv do šířky a složitosti, ale do hloubky.“

Posaďte se a seďte. Chvilku. Vydržíte to, aniž byste se nezačali hned cítit „divně“? Chvilku prostě seďte.

Potom zavřete oči a poslouchejte postupně tři věci. Nejprve svůj dech. Potom dech opusťte a zaměřte se na zvuky vašeho okolí. Jak vlastně „zní“ váš domov?

Otevřete oči a vnímejte kromě zvuku zároveň i barvy, světlo, svůj pocit po těle. Snažte se zkrátka rozšířit své vědomí na všechny své smysly a vnímejte je všechny najednou. Ucítíte nádherný pocit »rozšíření«.

Setrvejte tak několik minut. Můžete během toho začít vydávat svůj vlastní zvuk a propojit ho s tichou vibrací svého okolí. Můžete znít jen „hmmmmmmm….“, nebo „Oooooommmmm….“, nebo si ovnou zazpívejte nějakou mantru. Třeba tu, kterou vás učím ve svém videu na FB ve skupině Rituály proti všednosti – Dcery Luny. Je jednoduchá a krásná.

Chcete začít spíš rituálem?

Úžasný je »rituál 21 dní«. Je to rituál, který si vyberete a sestavíte podle toho, jaký máte záměr. Potom jej opakujete každý den po dobu 21 dní.

V mojí ložnici například najdete na oltáři pohár s hlínou matky Země, vedle je nádobka s vodou a mezi nimi krystal. V hlíně jsou zasazena tři semínka v podobě slov napsaných na malé papírky. Ta každý den pokropím vodou a prosím bohyni, aby ta tři semínka v mém životě vyklíčila a rostla.
„Odvaha, posvátné milování a pevné propojení se Zdrojem.“ Je to práce se zaměřováním pozornosti, která nese úžasné ovoce.

O tomto rituálu podrobněji píšu ve svém e-booku Zdarma, který vám nabízím »zde«.

Tak co říkáte? Jednodušší už to být nemůže. Konec výmluvám! Začněte měnit svůj život pomocí jednoduchých technik meditace a rituálů. Pokud vám chybí inspirace, přidejte se na facebooku do skupiny: Rituály proti všednosti »zde«. Ráda vás tam uvidím!

Namasté,

přeji odvahu a nekonečné poženání.

S láskou,

Terez♥

„Jsem žena, matka, tanečnice a průvodkyně rituály. Přináším inspiraci na cestě zpět k posvátnému vnímání i těch nejběžnějších dní. Jednoduše a s hravostí ZPÁTKY K SOBĚ.

Jsem také autorkou e-booku ZDARMA Jak vnesou rituály více energie, posvátnosti a hravosti do vašeho života + 3 snadné tipy jak s nimi začít a celoročního programu Tajemství dvanácti úplňků.

Zajímá vás, jaká byla moje cesta k rituálům?
Komentáře